Ховаємо українців по-новому: влада познущається навіть над померлимиЯкщо поправка набуде чинності, то закриття підлягають 9 тис. кримінальних проваджень за фактом вбивства

- джерело.

З 15 березня в Україні вступають в силу так звані “поправки Лозового” до Кримінального кодексу.

Як пишуть “Вести”, юрісти вважають, що з даними поправками робота слідства і судів виявиться паралізованою. Тепер без дозволу судді навіть поховати померлого вдома людини буде неможливо.

Ця поправка змінює терміни розслідування справ. На особливо тяжкі справи відвели всього 18 місяців, на розслідування справ середньої тяжкості – 12 місяців, а на більш дрібні злочини – 6 місяців. Аргумент автора поправки такий: це дозволить оскаржувати необґрунтовані звинувачення і припинити затягування справ у судах, через що страждають як потерпілі, так і ті, кого без всяких підстав звинувачують в тих чи інших злочинах.

Екс-заступник голови ГПУ Олексій Баганець вважає, що найстрашніше в поправці то, що якщо людині не пред’явили підозру, то через 18 місяців справу повинні закрити. “Ви уявляєте, особливо тяжкий злочин, вбивство людини, і якщо за 18 місяців не змогли вбивці пред’явити підозра, то справа просто закриють! Зараз термін давності – 15 років”, – говорить Олексій Баганець.

Якщо поправка набуде чинності, то закриття підлягають 9 тис. кримінальних проваджень за фактом вбивства, 31 тис. – за фактом викрадення авто, і 550 тис. провадженнь – про крадіжки, розбої і грабежі.

“З 15 березня дозволу на обшук, виїмку документів, перевірку телефонів, експертизи і все інше потрібно буде брати в одному обласному суді, а не за місцем знаходження. Наприклад, що стосується Києва і Київської області, то всім доведеться йти до Шевченківського суду. Це і слідчі поліції, прокуратури, СБУ, ГФС, НАБУ – вся ця юрба кинеться в один-єдиний суд. Судді вже переживають із цього приводу. у них же і інші справи є, коли їм їх розглядати, якщо черги там будуть стояти з ранку до вечора? Добре, якщо ви розслідуєте економічне преступ ня, можна почекати. А якщо це викрадення людини, вбивство, коли потрібно діяти дуже швидко, по гарячих слідах “, – говорить вдвокат Віталій Наум.

“Я так розумію, що на роботу ми будемо ходити через вікна, тому що всі підходи до суду і коридори будуть зайняті слідчими. За одну хвилину розглянути їхні заяви ми не зможемо, потрібно хоча б півгодини. Думаю, все це закінчиться скандалом”, – каже він.

У Нацполіціі впевнені, що через це можуть виникнути проблеми з експертизами, дозволи на які з 15 березня теж доведеться брати виключно в судах. Якщо зараз адвокат або слідчий може сам просити призначити експертизу, то через два тижні таке рішення приймає тільки суддя.

“Якщо людина потрапила в ДТП, в бійці або іншій ситуації отримав тілесні ушкодження, то слідчому необхідно буде звертатися в суд, і тільки після рішення суду людина зможе пройти судово-медичну експертизу. Наскільки вчасно суди зможуть приймати ці рішення – це питання. А найчастіше саме вчасно проведена експертиза дуже сильно впливає на хід розслідування. Кримінальних виробництв, де потерпілим необхідно пройти експертизу, у нас дуже багато. Також тепер через суди доведеться брати дозвіл на експертизу навіть для тих, хто помер своєю смертю”, – сказав речник поліції Київської області Микола Жукович.


Читайте також:


Залишити коментар: