За торгівлю людьми затримали двох студентів тернопільського вишу (Відео)Від трьох до шести тисяч доларів США у місяць ― таку зарплату пропонували двоє тернополян дівчатам, які погоджувалися працювати за кордоном. Оголошення про пошук кандидатів роботодавці розмістили у соціальних мережах. Єдина вимога ― претендентки повинні бути приємної зовнішності і до 25 років.

- джерело.

Дане оголошення зацікавило працівників відділу боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми у Тернопільській області. Вони почали документувати діяльність цих роботодавців ще з жовтня минулого року.

Під час перевірок з’ясували, що дует займався торгівлею людьми. Нелегальний бізнес в обласному центрі облаштували двоє знайомих ― 20-річний чоловік і 21-річна жінка, студенти одного з місцевих вишів.

Вони через мережу інтернет шукали бажаючих працювати у Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах, а саме у Дубаї.

Коли дівчата погоджувалися з усіма умовами, роботодавці починали готувати документи на виїзд. Вони брали на себе усі фінансові витрати на виготовлення паспортів, віз, купівлю авіаквитків. Ці гроші, як стало відомо уже у ході перевірки, а це близько 400 доларів США, їм повертали іноземні замовники.

Куди саме мали їхати дівчата, визначали самі «покупці» живого товару. Їм в ОАЕ та Туреччину тернополяни відправляли фотографії і замовники повідомляли, яка працівниця і кому потрібна. За дівчину, яка підходила для виїзду у Туреччину, роботодавець отримував 500 доларів до тисячі, а за Дубаї ― від тисячі до двох тисяч умовних одиниць.

Правоохоронці додали, що на вудочку тернопільських торгівців людьми потрапило дві дівчини ― з Тернополя та Львова. Спочатку вони погодилися на усі умови, але згодом злякалися і вирішили звернутися за допомогою до правоохоронців.

15 лютого дівчата мали вилітати на роботу з аеропорту «Київ», але їм не дозволили це зробити працівники департаменту боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми, тернопільські оперативники й представники державної прикордонної служби.

Уже в Тернополі правоохоронці провели обшуки під процесуальним керівництвом прокуратури у помешканнях самих роботодавців. У них вилучили мобільні телефони з переписками, комп’ютерну техніку, записники, флешки, гроші, отримані від незаконного заробітку і копії паспортів завербованих дівчат.

За попередньою інформацією, злочинний дует уже встиг відправити за кордон близько п’яти дівчат із Хмельниччини, Рівного, Вінниччини і Запоріжжя.

Наразі вирішують питання про обрання підозрюваним міри запобіжного заходу та оголошення їм підозри за ч. 2 ст. 149 ККУ ― торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.


Читайте також:


Залишити коментар: