Якщо продавати газ за собівартістю, у бюджеті не буде грошей на компенсації – ВітренкоВ.о. міністра енергетики пояснив, чому не буде газу по дві гривні за кубометр

Пише - джерело.

Газ українського видобутку неможливо продавати за собівартістю бо тоді держава не матиме джерел для наповнення бюджету. Про це сказав виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Виникає питання, чому не продавати газ для населення за собівартістю? Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому би не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не може сплачувати навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось сплачувати», – пояснив він.

Крім того, необхідно сплачувати податки, а оператору ГТС обслуговувати трубу високого тиску, зазначив Вітренко.

«Тому, якщо буде працювати «Нафтогаз» тільки по собівартості, «Нафтогаз» тоді не буде сплачувати достатню кількість грошей в держбюджет через податки, через дивіденди, тобто частину прибутку, а «Нафтогаз» практично весь прибуток сплачує якраз в бюджет. Здається, 95%, то й не буде грошей у держбюджеті, перш за все на ті ж субсидії», – сказав Вітренко.

Крім того, держбюджет – це зарплати вчителям, медикам, це пенсії, це витрати на оборону, додав він.

Читайте також:Останні новини: