Як тепер в Україні будуть карати за доведення до самогубства: Порошенко підписав законГлава держави схвалив зміни до статті Кримінального кодексу

- джерело.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння здійсненню самогубства, який був прийнятий Верховною Радою 8 лютого. Про це свідчить картка закону на сайті парламенту, де вказано, що документ повернутий в Раду з підписом глави держави.

Відзначається, що депутати внесли уточнення до статті 120 Кримінального кодексу “Доведення до самогубства”.

Таким чином, тепер особи, які сприяють доведенню людини до самогубства в наслідок жорстокого з нею поводження, можуть отримати покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до трьох років.

Також ця стаття включає в себе відповідальність за такі дії при доведення до самогубства як: шантаж, систематичні приниження людської гідності або систематичні протиправні примусу до дій, що суперечать його волі, схиляння до самогубства, а також інші дії, що сприяють вчиненню самогубства.

Відзначимо, що цей закон може бути особливо корисний на тлі популярності “груп смерті” в соцмережах, де так звані адміністратори цих груп своїми завданнями доводять дітей до самогубств. Як повідомлялося місяць тому, в соцмережах з’явилися нові “групи смерті”.


Читайте також:


Залишити коментар: