В Україні зникнуть всі дитбудинки: яка доля чекає маленьких українцівЗ 2020 року в українські дитбудинки не братимуть дітей

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в Facebook.

За її словами, до 2020 року всі дитячі будинки будуть працювати в звичному режимі, але паралельно вестиметься необхідна підготовка для пристрою всіх дітей в рідні, патронатні або прийомні сім’ї.

«З 2020 року дітей не прийматимуть в будинку дитини. Будуть створені всі умови, щоб ці діти могли повноцінно рости зі своїми рідними батьками. У винятковому випадку вони будуть жити в патронатної або прийомну сім’ю», – розповіла вона.

Відзначається, що до 2023 року на місці дитбудинків будуть створені паліативної-реабілітаційні центри з кількістю місць розрахованими відповідно до потреб громади.

«У новостворених центрах можна буде отримати послуги з реабілітації або паліативу. Центр також може надавати послуги по респісу – тимчасовому відпочинку батьків дитини з інвалідністю», – зазначила Супрун.

«Рішення про введення послуги з патронату над дитиною приймають місцеві державні адміністрації або виконавчі органи місцевих рад. Вони також здійснюють підбір і сприяють навчанню кандидатів. Саме така допомога дітям – це реальна турбота про них, а не просто декларація на папері або подарунки солодощів.

Сьогодні існують набагато кращі моделі підтримки дітей, ніж дитячі будинки. Весь цивілізований світ відмовився або відмовляється від такого влаштування дітей – в тому числі за негативного впливу на психічне і фізіологічне розвиток дитини. Не живуть діти в інтернатах і до повноліття. Такого просто не існує», – написала в.о. охорони здоров’я.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: