В Україні скасували трудові книжки: в Пенсійному фонді розповіли, як тепер отримати виплатиВ Україні скасували обов’язкові паперові трудові. В результаті призначати пенсії будуть автоматично, а свій стаж можна буде подивитися на сайті Пенсійного фонду (ПФУ).

Пише - джерело.

Про це глава Фонду Євген Капінус розповів “Пенсійному кур’єру”. За бажанням паперову трудову книжку можна буде все одно зберігати.

Де можна подивитися свою електронну книжку?

на сайті Пенсійного фонду (платформа pfu.gov.ua);

поставити запитання можна за телефоном 0800503753, 044281 08 70, 044 281 08 71:

за допомогою програми “Пенсійний фонд”;

можна звернутися до найближчого відділення Пенсійного фонду.

Як нововведення вплине на призначення пенсій?
Електронна трудова книжка дає можливість отримати пенсію автоматично, тепер не доведеться особисто звертатися до Пенсійного фонду. “Безперечно, введення цього документа полегшить життя майбутнім пенсіонерам: електронна трудова книжка дасть можливість у разі досягнення людиною пенсійного віку призначати їй пенсію автоматично”, – зазначив глава ПФУ.

А якщо є бажання вийти на пенсію пізніше?
виходити на пенсію можна і пізніше (тоді виплата буде більшою), але для цього потрібно звернутися в ПФУ;

також якщо паперова трудова книжка протягом трьох місяців не надається для оцифрування, буде вважатися, що українець хоче вийти на пенсію пізніше;

якщо не повідомити нічого, але вже є електронна цифрова з усією інформацією, пенсію призначать автоматично.

“У будь-якому випадку, як я вже говорив, людина може звертатися до органів Фонду і, я впевнений, вона отримає всі необхідні відповіді, і питання обов’язково вирішаться в її користь”, – підсумував глава ПФУ.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: