В Україні дозволили вакцинувати проти коронавірусу всіх дітей у віці від 12 років, але є умовиМОЗ наказом від 13 жовтня дозволило щеплення проти коронавірусу для дітей у віці від 12 років. Національна технічна група експертів з імунізації (НТГЕІ) надало роз’яснення щодо цього наказу.

- джерело.

Тепер дитину можна вакцинувати проти коронавірусу незалежно від приналежності до групи ризику або незалежно від того, чи поїде вона за кордон. Поки що підлітка у віці від 12 років можна щеплювати препаратом Comirnaty від компаній Pfizer та BioNTech.

Умови вакцинації дітей


Діти, яким за станом здоров’я не загрожує важка форма COVID-19, можуть зробити щеплення тільки за умови наявності вакцини.
Протипоказання до вакцинації таке ж, як і у дорослих – наявність алергії на один з компонентів препарату Comirnaty.
Препарат потрібно вводити двома дозами з інтервалом між щепленням від 21 до 28 днів.
Якщо дитину потрібно вакцинувати й від інших хвороб (до прикладу, проти грипу) – необхідно дотримуватись 14-денного інтервалу між введенням різних препаратів. Виняток – екстрена вакцинація.
Чи потрібна згода батьків
Так, щеплення дітей проводиться лише за згоди батьків і лише у їхній присутності. Для того, аби вакцинувати свою дитину, батьки повинні отримати направлення у свого педіатра або сімейного лікаря та взяти документ з собою у пункт щеплення.

Обираючи пункт щеплення важливо дізнатися, чи проводять там вакцинацію Pfizer-BioNTech.

Чи може дитина отримати COVID-сертифікат
Поки що це неможливо, оскільки чинні сертифікати вакцинації потребують верифікації й Дія підпису, які не можуть отримати громадяни у віці до 18 років.

Але у Мінцифри заявили, що нині працюють над цим питанням.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: