У МОЗ затвердили перелік медичних протипоказань для вакцинації від COVID-19Українці зможуть отримати від лікаря офіційну довідку, що їм протипоказане щеплення вакциною від коронавірусу.

- джерело.Міністерство охорони здоров’я визначило 16 причин для відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової) від коронавірусу або проведення її з пересторогою. Українці зможуть отримати довідку про протипоказання для щеплення на початку листопада.

Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці голова комітету Верховної Ради з охорони здоров’я Михайло Радуцький.

У відповідному документі МОЗ вказано типи протипоказань, які можуть бути абсолютними, якщо існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції, або із застереженнями (вакцинація з пересторогою), коли остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками.

Протипоказання також можуть носити характер постійних або тимчасових (у такому випадку у довідці вказується термін дії), діяти для всіх видів вакцин або лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини – довідка не надається).

Михайло Радуцький навів деякі приклади протипоказань:

діагноз тромбоз з тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші);
наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna);
для осіб з імунодефіцитом рекомендована вакцинація з пересторогою.
Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою. У кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, що вказані у переліку МОЗ, встановлює винятково лікар.

Довідки про протипоказання для щеплення почнуть видавати на початку листопада. Відповідний документ можна буде згенерувати у додатку “Дія”. Водночас МОЗ проводитиме перевірки таких довідок, щоб “у зловмисників не виникло спокуси їх підробляти”.

За оцінками МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу має не більш ніж 1% населення.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: