Українці масово купують неефективні ліки: список вас здивуєВ Україні у 2020 році громадяни витратили майже 14 мільярдів гривень на ліки, які не передбачені сучасними стандартами лікування. Зокрема, серед препаратів є ліки без доведеної або сумнівної ефективності.

- джерело.

Про це пише Центр громадського здоров’я.

Зазначається, що українці часто купували – гомеопатичні, рослинні лікарські засоби та харчові добавки. Препарати відсутні у клінічних настановах, у стандартах надання медичної допомоги, недостатньо вивчені з точки зору безпеки. Але на них пішло більше чверті з тих коштів, які люди витрачають на ліки загалом.

“Висновки невтішні: 4 з 10 придбаних найпопулярніших препаратів – неефективні та відсутні в сучасних стандартах лікування”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, багато коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності, а саме на біологічно-активні добавки (БАДи), гомеопатичні засоби та рослинні препарати.

Також в інструкціях до застосування таких “ліків” може міститися хибна інформація про їхні лікувальні властивості, маніпулятивні твердження та щире зізнання у відсутності проведення якісних досліджень.

Список ліків без доведеної ефективності:


S-аденозин-L-метіонін;
Інозину пранобекс;
Тилорон;
Фенібут;
Депротеїнізований гемодериват з крові телят;
Arginine;
Розчин ментолу в ментоловому ефірі кислоти ізовалеріанової;
Метилетилпіридинолу сукцинат.

Найпопулярніші БАДи, рослинні та гомеопатичні препарати:

Протефлазід;
Уролесан;
Валеріана;
Глоду настоянка;
Квіти ромашки;
Ісла-МООС;
Сінупрет Форте;
Простамол УНО;
Траумель S;
Ергоферон;
Афлубін;
Мастодинон;
Енгістол;
Оцилококцінум;
Бетаргін;
Сертобек ПРО;
РЕО;
Віта-Супрадин Актив;
Декрістол D3 4000 ME;
Декрістол D3 2000 ME.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: