Українським школярам загрожує нова смертельна гра з РосіїКиївських школярів залучають до нових суїцидальних груп. Цього разу на зміну «Синьому киту» і «Червоній сові» прийшов «Новий шлях». Принцип дії той же: куратор дає завдання, мета яких – довести до самогубства.

- джерело.

У соцмережах розпочався новий вибух інтересу до суїцидальної тематики, якою цікавляться 14-15-річні школярі з Києва та інших міст України, – пишуть «Вести».

Відзначається, що нова гра залучає дітей віком 14-15 років. Для участі в грі «Новий шлях» потрібно розмістити хештег #тихийлес і #сованикогданеспит, а також #явигре і на аватарці викласти картинку із червоною пентаграмою на чорному тлі. Після цього потрібно, як і в сумнозвісній грі «Синій кит», покликати друзів і чекати завдання від куратора. Як правило, треба зробити поріз на тілі і надіслати фото або зробити спробу суїциду.

Оскільки в соцмережах блокують будь-які групи суїцидального характеру, підлітки стали обачнішими – спілкуються за допомогою «позивних» і асоціативних зображень. Наприклад, знак причетності до групи – «лісові» картинки з розповіддю, як «чистили ліс біля озера», що означає, «я приймаю умови».

Директор лабораторії комп’ютерної криміналістики Cyberlab Сергій Прокопенко розповів, що розкрити, хто спонукав школяра до неадекватних дій, практично неможливо. «Ця справа – утопія, – каже Прокопенко. – Знайти модератора дуже складно, а якщо і вдасться, то майже неможливо довести, що він і є модератор. Крім того, майже неможливо довести факт спроби доведення до суїциду. Якщо справа навіть дивом потрапить до суду, всіх відпустять».

За його словами, про нові групи смерті в поліції вже знають, але блокують тільки ті, які знаходять. «Наша поліція обчислює учасників і модераторів тільки шляхом впровадження. Поліцейські «під прикриттям» відправляють закодовану картинку, якщо на неї натиснути, показує IP-адресу, так обчислюють модераторів. Тільки результату від цього немає, вони всі в Росії. Власникам «ВКонтакте» відомі всі модератори, але нікого не видають, – зазначив Прокопенко.


Читайте також:


Залишити коментар: