Українка повернулася з заробітків в Іспанії і втратила все: “викинули на п’ять років”


Українка поділилася жалісливою історією про свої заробітки за кордоном, але тим не менше вона хоче назад

Тетяна Швець із Чернівців працювала в Іспанії 16 років. Чого вона тільки не робила там: і посуд мила в ресторанах, і прибирала в квартирах заможних людей.

Жінка офіційно працевлаштувалася, отримала тимчасовий дозвіл на проживання, однак нещодавно, під час чергової поїздки додому, на угорсько-українському кордоні у неї відібрали паспорт і депортували, пише Знай.

Зараз вона отримує мінімальну пенсію в Україні: 1300 гривень, цього не вистачає ні на ліки, ні на їжу. Пропонують вакансії прибиральниці, в кращому випадку – продавця з зарплатою в дві-три тисячі гривень

Відпрацювавши 18 років на заводі «Кварц» у відділі технічного контролю, після зупинки заводу виявилася в центрі зайнятості. Потім працювала секретарем в УМВС в Чернівецькій області, після скорочення – секретарем в школі. Торгувала навіть гарбузами на тротуарі і гранатами на Калинівському ринку, але заробітків не вистачало на життя.

У 2012 році у Тетяни Швець завершився термін дії закордонного паспорта. У консульстві Барселони їй продовжили дію документа ще на 10 років. Паспорт в червоній обкладинці не замінили на документ нового зразка, оскільки консульство не мало бланків.

«Угорський митник узяв лупу і довго перевіряв мій паспорт, він сказав, що документ недобрий. Йому не сподобався штамп, сказав, що він розмитий. У мене забрали паспорт і депортували на п’ять років з Шенгенської зони», – згадує вона.

Тетяні надали перекладача, і сказали – штамп нібито нечіткий, тобто віза не дійсна. Але натякнули, що можна дати 500 євро і все вирішиться дуже швидко. Хоча на ці гроші треба було працювати цілих три тижні.

Зараз за справу українки в Іспанії взявся адвокат. Тетяна Швець чекає рішення генерального суду, в надії отримати право в’їзду в Іспанію. Але там, на відміну від нас, чимало позитивного, хоча б і сама медицина:

«В Іспанії мені довелося робити операцію на ногу після серйозного перелому. Поверталася з роботи від однієї сеньйори і впала, послизнувшись на мокрому моху і жолудях в лісі. Вісім місяців після перелому не могла ходити, але до мене тричі на тиждень приїжджали реабілітологи. Операцію мені зробили абсолютно безкоштовно. Всі ліки за рецептом теж отримала безкоштовно. 13 ампул з ліками, які коштують по 50 євро за одну, все це входило в безкоштовне лікування по страховці», – додала українка.

Іспанці, на думку Тетяни, чудові люди, роботодавці ніколи не ставилися до неї погано, втім повернутися навряд чи зможе і захоче. Так як були випадки, які краще не згадувати – коли, наприклад, над нею знущалися через незнання мови.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: