Українка розповіла, скільки коштує життя в НімеччиніКиянка Світлана Котляренко переїхала у місто Бохум в Німеччині. Жінка веде блог, в якому розповідає про життя і ціни в країні, особливості менталітету німців та подорожі.

- джерело.

“На продукти харчування ціни в Німеччині та Україні практично однакові. Є звичайно, види продуктів, які обходяться дорожче. Але є і ті, які набагато дешевше. Крім цього дуже часто бувають акції та уцінки, а якість продуктів залишається хороша”, – каже Світлана.

Яблука у Німеччині коштують близько 2 євро. Куряче філе коштує близько 6-7€.

“Мої улюблені макарони Barilla дуже часто можна купити за 0,75 Євро. Велику і солодку лохину ми брали за 2,20 Євро 500г, а полуницю по акції за 0,50 за ту ж вагу. Ціни на йогурти починаються від 19 центів. Звичайне молоко обходиться в 0,65 євро за літр.Ціни на хліб дуже різні, адже все залежить від того, що це за хліб. Але, наприклад упаковку булочок з 6 шт. можна купити за 0,39 євро, а чіабатту за 0,75 Євро. Найсмачніший сир з блакитною цвіллю Bavaria blu обійдеться в 2,49€ за 175 г.а м’який сир Філадельфія часто можна взяти по акції за 0,99 євро”, – додає українка.

Ціни на послуги в Німеччині дійсно набагато вище. Наприклад: домашній інтернет обходиться нам в 35 євро на місяць. Квиток на громадський транспорт в нашому місті коштує 2,90€, причому їхати по місту в обидва кінці з одним квитком заборонено. А от манікюр з покриттям гель- лаком обійдеться 25 євро, але німкені роблять його неякісно, тому українки часто шукають співвітчизниць, які надають цю послугу.

“Суттєво дешевше можна купити одяг. Звичайно, все залежить від магазину і від бренду. Але в порівнянні з тими ж магазинами в Києві, одяг обходиться набагато дешевше. До того ж постійно є якісь знижки та акції, коли хороші речі обходяться взагалі в копійки. Наприклад, я купила пуховик GEOX, який коштував 200 з гаком Євро, всього за 70. А чоловік в C&A купив футболки хорошої якості по 2 євро”, – пояснює.

У Німеччині ціни на медикаменти вищі. Але не варто забувати про обов’язкову страховку, яка покриває частину препаратів.

Читайте також:Останні новини: