Трудова міграція має особливий вплив на сезонні роботи у будь-якій країні. А в умовах карантинних обмежень будь-які перешкоди мають катастрофічні наслідки в аграрному секторі.
За інформацією аналітичного центру міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal, польські підприємці скаржаться, що половина їхнього врожаю може бути втрачена, якщо іноземці не повернуться до сезонної роботи. Незважаючи на те, що в Польщі через пандемію все-таки залишаються постійні робочі з України, це не вирішує проблему нестачі робочої сили в сільському господарстві, де характер робіт саме сезонний.
Під час сезону збору ягід фермерам у Польщі потрібно додатково біля ста тисяч сезонних працівників. Адже чимало поляків у цей час також прагнуть заробити більше, а тому їдуть на схожі роботи у країни Скандинавії чи Німеччину або Нідерланди. Натомість українці часто влаштовуються на сезон збирати фрукти, овочі, на переробку врожаю.
Схожі кадрові проблеми особливо після карантинних обмежень виникають у Польщі і в готельному та гастрономічному бізнесі. Зараз бракує офіціантів, барменів, покоївок, кухарів. Під час пандемії у цих галузях скорочували витрати, оптимізували кадри. Звільнені працівники знайшли місця праці в інших галузях.
За останніми даними GUS (Центрального статистичного управління Польщі), за рік в галузі готельно-ресторанного бізнесу ліквідували понад 24 тисячі робочих місць. А зараз кількість вакансій у цій галузі почала стрімко зростати.
Вже з середини травня у Польщі карантинні обмеження послаблюються, починається сезон канікул та відпусток, відновлюють роботу ресторани, кафе, готелі, яким бракує персоналу.