Срач, виніс мозку та конкуренція вчителів із TikTok: погляд українців на освіту у БельгіїНа відміну від української школи такі явища у бельгійській відсутні

Пише - джерело.

Своїми враження про навчання дитини у Бельгії поділилася українка з Ірпеня, яка мешкає там через війну – Маріель Славська.

Насамперед вона відзначила, що тут, як і в більшості європейських країн, навчання триває довше, ніж в українських школах – до кінця червня.

Освіта для всіх дітей з інших країн є обов’язковою, у разі відмови скасовуються дитячі соціальні виплати – це близько 175 євро в місяць на дитину.

Найбільше вразило ставлення
Йдеться про спілкування між освітянами та учнями та батьками, пише Маріель:

Немає жодної зверхності, дуже партнерська комунікація. Директор щодня зустрічає батьків та дітей на порозі школи, пам’ятає учнів по імені, при зустрічі (випадковій!!!) в розмові завжди в курсі справ, успіхів та проблем конкретної дитини.

 

Всі усміхнені, не роздратовані. Сильно відчувається, що вчитель тут має повагу серед колег, думаю, дохід теж адекватний.

 
Комунікація з батьками
Також українка зауважила, що батьки у Бельгії НЕ МАЮТЬ МОЖЛИВОСТІ виносити мозок вчителю, як їм заманеться. Вони просто не мають доступу. Школа закривається на час навчання. Номер телефону для зв’язку з учителем тільки на екстрені випадки.

Усі питання можна задати лише листом через імейл.

 

Деколи відповідь чекала 2-3 дні.

Втікачка від війни розповідає, що одного разу забула покласти кофту малому і хотіла передати; другий раз забула в рюкзаку малого свої речі.

В обох випадках мені довелося це робити через секретаря директора. Дзвонити не було сенсу – під час уроків вчитель трубку не візьме.

 
Жодних месенджерів і батьківських чатів
Усі повідомлення і важливі оголошення діти приносять батькам у рюкзаках в паперовому вигляді.

Тому срач навколо цього в чатах також відсутній.

 
Смартфон у школі – табу
Діти НЕ МАЮТЬ ПРАВА приносити в школу телефон.

Думаю, це сильно впливає на рівень стресу вчителів, адже їм не потрібно конкурувати за увагу дітей з TikTok.

Тож Маріель резюмує:

Як результат: вчителі не стресують і завжди усміхнені.

 

За словами моїх дітей, жодних криків вчителя чи грубого ставлення вони не бачили за місяць, і це їх дуже дивує.

Читайте також:Залишити коментар:


Останні новини: