Штраф та конфіскація телефонів: які українці під загрозою


Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) направила в Мін’юст документ, яким хоче заборонити ввезення в Україну «сірих» телефонів

Своє рішення вони пояснюють тим, що такі телефони створюють перешкоди в зв’язку.

Про це повідомляє bzns.media.

До таких відносяться телефони стандарту DECT 6.0, заточені виключно під американських споживачів. У нас робота таких радіотелефонів накладається поверх частот для 3G і створює перешкоди.

Щоб уникнути подібної історії з 4G, в Україні і розгорнули боротьбу з несертифікованим товаром. З такою проблемою зіткнулася західна філія Українського Держцентру радіочастот (УДЦР), коли виявила, що саме на заході країни найбільше таких телефонів.

Власникам таких пристроїв навіть світять штрафи в розмірі від 510 до 680 грн. Якщо зловлять повторно, то викласти вже доведеться від 850 до 1700 грн.

Нагадаємо, найбільші мобільні оператори – Київстар, Vodafone України і lifecell – спільно витратили 2,5 млрд грн за право розгорнути 4G / LTE-інфраструктуру. Як очікується, запуск перших базових станцій у найбільших містах країни відбудеться вже навесні цього року.

Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації протягом п’яти робочих днів після аукціону офіційно оголосить переможців на своєму сайті. Протягом наступних 30 календарних днів мобільні оператори зобов’язані заплатити за ліцензії.

Не пізніше шести місяців після отримання ліцензії на 4G зв’язок оператор зобов’язаний розпочати надання послуг 4G-зв’язку в одному з регіонів. На те, щоб розгорнути мережі на частотах 2600 МГц у всіх обласних центрах, відводиться цілих 54 місяці. Так що чекати, поки саме в вашому місті з’явиться 4G, можна ще кілька років.

Джерело.


Читайте також: