Платіжки по 10 тисяч: що відомо про нове підвищення тарифів на електроенергіюТарифи на електроенергію для населення в Україні в 2021 році планується підняти ще раз – уже в квітні.

Підвищення тарифів на електроенергію з січня цього року не стане останнім для України, запевняють експерти. Нового витка тарифного геноциду варто чекати вже з квітня 2021 року.

Пише - джерело.

Цього разу уряд має намір потрясти гаманці українців, які споживають понад 300 кВт/год на місяць. На них очікує збільшення сум за електроенергію в платіжках удвічі, пише Обозреватель із посиланням на джерела в уряді.

За даними голови Комітету з питань ЖКГ Громадської ради при КМДА Олега Попенка, з 1 квітня тариф на перші 300 кВт/год міняти не будуть – а ось за кожен наступний доведеться викласти вже 3,42 грн (на даний момент незалежно від обсягу споживання – 1,68 грн за кВт/год).

“В Україні дефіцит бюджету – і на нас пробують перекласти борги зелених інвесторів. Коли в Україну масово прийшли зелені інвестори, їм встановили найвищий тариф. Зараз потрібно з ними розраховуватися. Ми одночасно вбиваємо дешеву атомну електроенергію і змушуємо державу купувати найдорожчу електроенергію в Європі. У держави грошей немає, і вона піднімає нам з вами тарифи”, – пояснив Попенко.

Як уточнює видання, більш за всех нове підвищення тарифів відчують власники електричних котлів. Таких домогосподарств в Україні налічується на сьогодні приблизно 400 тисяч.

Після другого етапу подорожчання тим, хто споживає 1000 кВт/год, доведеться платити вже 2898 грн, а тим, хто споживає 3000 кВт/год – і всі 9,7 тисяч. При таких цінах дешевше перейти на газове опалення.

Тарифи на електроенергію в Україні 2021 для населення:

  • Український Кабінет міністрів скасував пільговий тариф у розмірі 90 копійок/кіловат-годину на перші 100 кіловат-годину для побутових споживачів з 1 січня 2021 року.
  • Стало відомо, кому в Україні компенсують подорожчання електроенергії. На ці цілі виділяют 1,4 млрд гривень зі спеціального фонду держбюджету.
  • Ціни на світло в Україні тепер регулює держава. Кабмін вніс електроенергію до списку соціально значущих товарів в Україні.
  • У МЗС уточнили, коли Україна відмовиться імпортувати електроенергію з РФ. Дмитро Кулеба прокоментував недавнє відновлення українськими компаніями імпорту російської електроенергії.

Читайте також:Останні новини: