Пенсії в Україні залежать лише від трьох показників: через кілька тижнів правила розрахунку змінятьВ Україні розмір пенсії залежить лише від трьох показників: зарплати особистої, середньої по країні та стажу. Водночас із січня 2022-го зміняться вимоги: щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років, потрібно мати не менше 29 років стажу (зараз 28 років). Поступово такі вимоги зростуть до 35 років.

- джерело.

Як рахують пенсії в Україні


Це випливає із закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Зазначимо, що розмір пенсії для кожного українця рахується індивідуально.

Як рахують розмір пенсії?
В Україні пенсії залежать від трьох показників: середня зарплата по країні, особиста зарплата пенсіонера та стаж. Є ще один показник, який безпосередньо на формулу розрахунку виплати не впливає, однак загалом також відіграє свою роль – розмір мінімальної зарплати в країні.

Отже, формула розрахунку пенсії, передбачена законом:

середня зарплата за три минулі роки × співвідношення власної зарплати до середньої × стаж у роках × 1%

Як видно з формули, українці на пенсії можуть претендувати за кожен відпрацьований рік лише 1% розрахункового заробітку. І якщо офіційно українець заробляє менше від середнього (близько 14 тис. грн), то і на пенсії може претендувати лише на мінімальну виплату.

Ще одна важлива умова стажу – українці, які виходитимуть на заслужений відпочинок після 2027-го, повинні мати щонайменше 35 років стажу, інакше їм доведеться працювати до 63 чи 65 років.

Як впливає мінімальна заробітна плата на рівень пенсії?
За законом українці, які досягли 65-річчя та виконали вимоги до стажу, мають право на пенсії у розмірі не менше 40% мінімалки. І чим вища мінімальна зарплата, тим вищі пенсійні виплати.

Крім того, від розміру мінімалки залежить і наповнення до Пенсійного фонду (ПФУ). Справа в тому, що близько 40% працівників офіційно оформлені на мінімалку, а решту отримують у конвертах. Тому у разі підвищення мінімалки збільшується частина “білої” зарплати та зростають надходження до ПФУ.


Залишити коментар:


Останні новини: