Обережно: шахраї “заразили” десятки українських банкоматівЗ карток українців масово зникають гроші

- джерело.

За один тільки 2017 рік українці збідніли більше ніж на 670 мільйонів гривень через витівки кібершахраїв. Для порівняння: в 2016 році злочинцям вдалося вкрасти вдвічі менше. Чергова група злодіїв попалася в руки Нацполіціі, правоохоронці розповіли про нову схему отримання “улову”.

Історія сталася в Миколаївській області. Поліцейські затримали двох громадян Молдови та Румунії, які встановлювали на банкомати спеціальний пристрій і “підглядали” пін-коди. Таким чином їм вдалося нажити більше 600 тисяч гривень. Про це розповіла прес-секретар обласного управління миколаївської поліції Олена Бережна, передає “Сегодня”.

“На картоприймач банкомату вони встановлювали пристрій, який прочитував інформацію з банківської картки клієнта. А мініатюрна відеокамера, встановлена ​​збоку у клавіатури, записувала комбінацію цифр, яку набирав клієнт. Після цього підозрювані виготовляли дублікат банківської карти і знімали гроші, вводячи пін-код, який вони поспішили до нього за допомогою камери”, – розповіла Бережна.

За її словами, підозрювані також “наслідили” у Чернівецькій та Одеській областях.

За попередніми даними, на півдні країни іноземці скоїли близько 200 випадків незаконного зняття грошей і їх спроб. При цьому, за словами правоохоронців, більшості постраждалим банки вже компенсували збиток. Проти кібершахраїв порушено кримінальне провадження відразу за трьома статтями КК – ділкам загрожує до 6 років в’язниці.

За останній місяць це не перша НП з банківським обладнанням. На початку місяця в Чернігові копи затримали чоловіка і його напарницю, які заражали банкомати вірусом, даючи команду на видачу грошей, і таким чином за лічені тижні зняли близько 1 млн гривень.

“Всі злочини в технічній сфері з кожним роком удосконалюються поряд з підвищенням рівня безпеки. Для злочинців ж це найбільш доступний спосіб отримання грошей”, – говорить глава Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк.

Щоб не стати жертвою кіберзлочинців, в поліції радять при роботі з банкоматом закривати клавіатуру від сторонніх очей і по можливості користуватися обладнанням всередині банківських відділень.


Читайте також:


Залишити коментар: