“Необхідне довічне ув’язнення!” Рідні жертв ДТП із Зайцевою закликали Раду виконати волю президента


У парламенті вже найближчими днями можуть розглянути в другому читанні законопроєкт №2695, який серйозно посилює відповідальність за ДТП, скоєні в стані алкогольного і наркотичного сп’яніння. Щоправда, досі незрозуміло, чи не відмовиться від своєї пропозиції президент Володимир Зеленський, який раніше виступав за довічне ув’язнення для недобросовісних водіїв.

OBOZREVATEL закликає народних депутатів підтримати документ, адже кожен, хто сідає за кермо п’яним, стає потенційним убивцею. І покарання навіть у вигляді 10 років в’язниці не можна назвати справедливим, коли в таких аваріях гинуть чиїсь діти, батьки або просто близькі люди.

- джерело.

Рідні жертв Зайцевої вимагають суворого покарання

Українці, які втратили близьких у “п’яних” ДТП, виступають за найжорсткіше покарання горе-водіїв.

Так і у випадку з рідними жертв ДТП у Харкові на Сумській у жовтні 2017 року. Нагадаємо, тоді ще 20-річна Олена Зайцева на позашляховику Lexus вилетіла на заборонний сигнал світлофора на перехресті і зіткнулася з Volkswagen під керуванням Геннадія Дронова.

Після цього авто Зайцевої вилетіло на тротуар і збило людей, які там стояли.

На місці аварії

Унаслідок цієї аварії загинуло шестеро осіб. Зараз Зайцева відбуває покарання в Покровському виправному центрі №79, їй дали 10 років. Однак існує імовірність, що за п’ять років (а це станеться вже в жовтні 2022 року) вона може вийти умовно-достроково.

“Проти таких заходів, як довічне ув’язнення, можуть виступати тільки ті, хто не був на нашому місці. Хто не ховав своїх рідних, яких убили такі ось горе-водії. Я вважаю, що і 12 років в’язниці для таких горе-водіїв мало. Необхідне довічне ув’язнення!” – говорить OBOZREVATEL Тіна Шевцова, сестра 28-річної Ніни Кобесової, яка загинула в тій аварії.

Загибла Ніна Кобесова викладала іноземні мови

18 жовтня 2017 року Ніна Кобесова якраз вийшла зі свого офісу, який розташований у будівлі поряд із перехрестям на вул. Сумській. Дівчина мала перейти дорогу в цьому місці, коли величезний джип на швидкості вилетів на тротуар і поховав під собою п’ятьох осіб, шоста жертва померла в лікарні.

Як розповідає сестра, Ніна була викладачкою іноземних мов. Працювала в школі, діти її дуже любили. Та й вона теж любила дітей і з задоволенням займалася з ними. Незадовго до загибелі вона змушена була покинути школу, саме готувалася до того, щоб поїхати працювати на Кіпр, викладати іноземну мову. Але не встигла.

Ніна дуже любила працювати з дітьми

Згоден із тим, що водіїв, які сідають за кермо п’яними або в стані наркотичного сп’яніння, необхідно карати набагато суворіше, аж до довічного, і брат Алли Сокол Юрій Фабріс – жінки, яка також загинула під колесами джипа Зайцевої разом зі своєю дочкою Настею.

“Думати, що можна сісти за кермо п’яним, можуть інші. А я поховав свою сестру і племінницю. Вважаю, що таких людей необхідно карати дуже суворо. Я тільки за такі закони“, – сказав OBOZREVATEL Юрій Фабріс.

Алла була вдовою бійця АТО Володимира Янчука, який загинув у 2014 році, Настя була його пасербицею.

Загиблі Алла (праворуч) і Анастасія Сокол

Парламент за крок від того, щоб виправити ситуацію

Парламент готується до розгляду законопроєкту №2695. Фактично, якщо цей документ буде проголосовано із запропонованими правками, то він знову криміналізує відповідальність водіїв, які скоїли ДТП із жертвами в стані алкогольного і наркотичного сп’яніння.

Що збираються поміняти в законодавстві?

  • Ініціатори цього закону хочуть серйозно підвищити штрафи за водіння в стані алкогольного і наркотичного сп’яніння. Замість 10 тисяч винний водій повинен буде викласти від 51 до 85 тис. гривень. Також його можуть заарештувати строком на 6 місяців.
  • Але якщо він скоїв те саме в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, то такого водія можуть посадити на термін до 3 років (із позбавленням прав на термін від 3 до 5 років).
  • У разі смерті потерпілого під час ДТП водія можуть позбавити волі на термін від 3 до 8 років (із позбавленням водійських прав на 5-8 років). Якщо жертв виявилося кілька, то термін можуть збільшити до 5-10 років (із позбавленням прав на такий самий термін).
  • Але якщо водій був п’яний або під наркотиками, то йому вже буде загрожувати від 7 до 12 років в’язниці (а прав позбавлять на 7-10 років).
  • З ініціативи президента Володимира Зеленського в законопроєкт можуть внести правки навіть про довічне позбавлення волі в разі, якщо цей водій скоїв убивство на дорозі вдруге в стані алкогольного сп’яніння або під дією наркотиків, і при цьому загинули дві й більше людини. Але це буде зрозуміло тільки під час другого читання.

Треба зазначити, що саме Зеленський ветував закон про криміналізацію відповідальності за вбивство на дорозі в стані алкогольного сп’яніння. Однак слідом за цим на Старообухівській трасі під Києвом сталася жахлива ДТП – водій, який уже відбув термін за п’яну аварію і вбивство людини, знову виїхав на дорогу під дією наркотиків і цього разу вбив майже всю сім’ю – батьків і двох дітей, дивом вижила тільки одна дитина.

У ДТП на Обухівській трасі загинула майже вся сім'я Цурканових, вижив тільки син Святослав.

Багато суперечок викликає правка, яку можуть внести в цей законопроєкт, що дозволить патрульним зупиняти водіїв із метою профілактики в нічний час із 22:00 до 8:00, а також у святкові, неробочі дні та вихідні і наступного дня після них. Тобто патрульні зможуть перевіряти водіїв щодо алкогольного і наркотичного сп’яніння.

Чомусь саме ці зміни викликали найбільше протидії. Хоча, з нашого погляду, якщо людина не дозволяє собі сідати за кермо п’яною, то у неї немає підстав побоюватися таких перевірок.

Редакція OBOZREVATEL виступає за посилення відповідальності водіїв, які керують авто в стані алкогольного і наркотичного сп’яніння. Оскільки завтра жертвою таких убивць за кермом може стати будь-хто з нас або наших рідних. Ми закликаємо колег з інших видань підтримати висвітлення проблеми з п’яними ДТП на дорогах і всебічно розповісти про законопроєкт, який може допомогти у вирішенні проблеми.

Нагадаємо, що за весь 2020 рік на дорогах України було зафіксовано 4522 дорожньо-транспортні пригоди, скоєні у стані алкогольного сп’яніння. В підсумку загинуло 103 людини і ще 1554 дістали травми. Питання покарання винуватців трагедій, особливо впливових, часто залишається відкритим.

Читайте також:


Залишити коментар: