Лихоманка і сильний біль у тілі: як розпізнати жахливий штам-вбивцю ОмікронШтам Омікрон є дуже заразним. Рівень мутацій у ньому перевищує Дельту у 15 разів, а тому новий штам несе особливу небезпеку, застерігають фахівці.

- джерело.Як його розпізнати?

Докторка Анжеліка Кутзі, голова Південноафриканської медичної асоціації, яка перша забила на сполох із приводу нового штаму, сказала кореспондентам, що симптоми COVID-19, пов’язані з Омікроном, які досі спостерігали медики, були “надзвичайно легкими”.

Зокрема, Кутзі розповіла, що пацієнт, якого вона спостерігала, зі штамом Омікрон заявив про значну втому, яку він відчував протягом кількох днів, пише Оглядач.

Медикиня додала, що у пацієнта не було болю у горлі, але він скаржився на “першіння в горлі”.

Її колега Унбен Піллей, терапевт, зазначив, що “це лише початок”, але випадки, які він спостерігав, були легкими.

“Ми спостерігаємо пацієнтів із лихоманкою, нічною пітливістю та сильними болями в тілі”, – сказав він.

Лікар зазначив, що у пацієнтів із симптомами Омікрону також не було стійкого кашлю або втрати смаку чи запаху – симптомів, зазвичай пов’язаних із попередніми штамами COVID-19.

Медики припустили, що одна з причин таких різних симптомів, порівняно з варіантом Дельта, може бути пов’язана зі змінами в способі взаємодії вірусу з імунними клітинами людини.

“Багато загальних симптомів хвороби, таких як лихоманка або нежить, передусім зумовлені нашою імунною відповіддю на інфекції, а не прямим ушкодженням, спричиненим вірусами або бактеріями. Відмінності в наших імунних реакціях також можуть пояснити, чому дві людини не обов’язково відчувають одні й ті самі симптоми, якщо вони інфіковані одним і тим же вірусом або варіантом”, – сказали фахівці.

Відомо, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що потрібно ще кілька тижнів, щоб зрозуміти, як цей варіант може вплинути на діагностику, терапію та вакцини.

За попередніми даними ВООЗ, штам має підвищений ризик повторного зараження.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: