Через відсутність опалення: студенти двох Франківських вишів навчаються онлайнСтуденти Прикарпатського національного університету та технічного університету нафти і газу через відсутність опалення розпочали навчання онлайн.

- джерело.

Водночас в Івано-Франківському національному медичному університеті студенти навчаються в аудиторіях, повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Проте теплопостачання в університеті є приблизно у половині із 30 корпусів.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

З 20 жовтня на дистанційне навчання через відсутність опалення в аудиторіях перейшли у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Немає тепла також у двох гуртожитках вишу.

За словами проректора з науково-педагогічної роботи Руслана Запухляка, інфраструктура університету готова до старту опалювального сезону. Втім навчальний заклад ще не підписав угоду на постачання газу – у вересні двічі скасували тендери через відсутність постачальників.

“Зараз ми ведемо переговори з газопостачальною компанією “Нафтогаз Трейдинг”, яка згідна подавати газ нашому університету за ціною приблизно 16 800 грн за 1 000 м³ газу. Відповідно, якщо ці угоди будуть укладені, то одразу надійде тепло, і, відповідно, ми почнемо навчання офлайн”, — каже Запухляк.

За словами начальника відділу інформації та зв’язків з громадськістю університету нафти і газу Івана Ковбанюка, студенти вишу навчатимуться онлайн до 1 листопада.

У центральному корпусі медичного університету 22 жовтня всі пари відбуваються за розкладом.

Четвертокурсниця Анастасія Кодріш каже, що в аудиторіях, які розташовані в лікарнях, вже тепло. Решта корпусів ще не опалюється. Захворіти дівчина не боїться, але вчитися, каже, складно.

“Кафедри, які розташовані поза межами лікарень, насправді дуже холодні. Навіть в куртках нам буває інколи холодно. Вимушені виходити частіше, бо на вулиці температура може бути більша, ніж на кафедрі. Важко вчитися, коли холодно в руки, в ноги – не про те думається, про що б мали думати на парах”, — ділиться студентка.

Медуніверситет має на балансі 30 корпусів. Станом на ранок 22 жовтня, за словами помічниці ректора з адміністративно-господарської роботи Тетяни Типусяк, опалення є орієнтовно в половині з них.

Частина приміщень ще холодна, бо навчальний заклад переукладає договори на постачання газу. Окрім того, ще не запрацювала котельня “Івано-Франківськтеплокомуненерго”, яка опалює корпуси.

“У першу чергу ми давали пріоритет на запуск студентських гуртожитків та запустили тепло насамперед в університетську клініку. На теперішній час всі котельні, які є індивідуальні, також готові до запуску, і ми їх послідовно запускаємо. Корпуси у центральній частині міста — готові, але чекаємо на запуск опалення з котелень від Індустріальної”, — розповідає Тетяна Типусяк.

Як повідомив в.о. директора “Івано-Франківськтеплокомуненерго” Микола Тимченко, котельня на Індустріальній не працює зараз через збільшення температури на вулиці.

За його словами, котли автоматично відключаються при +10℃. Загалом котельня готова до подачі тепла в центральну частину міста.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: