Батьки й освітяни хочуть скасувати норму про обов’язковість шкільної форми для учнів (відео)В Україні обов’язковість шкільної форми регулюють указ президента та постанова уряду, яким уже 22 роки.

Батьки школярів збирають підписи під петицією до президента про скасування обов’язковості шкільної форми у школах, яку досі регулює ще указ президента Кучми 1996 року. Як ідеться в сюжеті ТСН, сам указ і норму обов’язковості уже вважають застарілими не лише батьки та учні, а й часто самі освітяни, проте поки що це ніхто не оскаржував.

Чимало учні навіть початкової школи одноголосно запевняють – часто шкільна форма незручна. Тож батьки взялися до рішучих дій. В Україні обов’язковість шкільної форми регулюють указ президента та постанова уряду, яким уже 22 роки і які застарілі, вважають батьки школярів, що почали на сайті президента збирати підписи за скасування форми.

“Часто адміністрації, посилаючись на цей указ, зобов’язують дітей ходити в шкільній формі, проводячи ганебні рейди, вивішуючи списки дітей, які не дотримують, щоб носити шкільну форму”, – розповідають батьки. Застарілими чинні зобов’язання щодо шкільної форми вважають навіть у Міністерстві освіти, тут кажуть – нині настав час дати кожній школі право самій вибирати дизайн одягу учнів.

“Указ не виконує тих функцій, які передбачались тоді. Це повинно бути вибором колективу школи і школа повинна у своїх правилах прийняти рішення про форму і дрес-код, і узгоджено з батьками, за цим стоїть питання видатків в родині”, – пояснюють у Міністерстві.

Старшокласники у цій школі, які раніше відходили у шкільній формі і нині мають право довільного одягу, запевняють – має бути дрес-код, але вони за самовираження в одязі.

Проблема, кажуть школярі, в одноманітності форми, для прикладу, наводять форму лондонських школярів, адже там гардероб школяра має кілька елементів, з якими можна експериментувати. Один з учнів лондонської школи розповідає, що вимоги до форми у його закладі дуже суворі. Шкільна форма є обов’язковою, і прописана в правилах школи до деталей.

Приміром, до форми входить навіть дощовик і кепка, а дівчатам, хоч і забороняють макіяж та лаковані нігті, та дозволені шкільні штани. “Якщо ти прийдеш в домашньому одязі, тебе можуть одразу відправити додому”, – додає учень.

“Батьки в Англії купують форму за свій кошт. Брендований з емблемами одяг не обов’язковий, головне таких же кольорів і крою. Усе це пояснюють, аби діти вирізнялись від інших учнів, пишались саме своєю школою і відчували приналежність до однієї спільноти. Загалом і в Україні, і в Лондоні шкільну форму вважають однією з перевірених педагогічних методик, яка дозволяє учням зосередитись на навчанні і не відволікатись на зайве”, – йдеться в сюжеті.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: