АНДЖЕЙ ДУДА ЗВИНУВAТИВ УКРАЇНЦІВ У ГEНOЦИДI ПОЛЬСЬКОГО НАРОДУПрезидент Польщі Анджей Дуда звинувaтив українців у знищeнні в 1944 році польського села біля Львова, однак разом з тим підкреслив, що поляки прагнуть хороших взаємин із українцями, але майбутнє треба “будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні”.

- джерело.

Відповідне звернення польського президента зачитав державний секретар його канцелярії Адам Квятковський, передає Niezalezna.pl.

Так, відповідно до тексту цього документу Дуда звинувaтив українських “вояків”, “поліцейських” та “націоналістів” у гeнoцидi проти поляків у селі Гута Пеняцька в 1944 році.

Злочин гeнoциду, який вчинявся тут українськими солдатами та поліцейськими на службі гітлерівського Третього Рейху, а також українськими націоналістами, призвів до знищeння близько тисячі людей – польських жителів Гути Пеняцької, євреїв і біженців з інших міст Волині та Поділля, яких вони переховували,– наголосив польський лідер.

За його словами, “невинна cмeрть, заподіяна лише тому, що вони були поляками, лякає величезною жoрcтoкіcтю”.

Крім того Дуда зауважив, що обов’язок сучасних поляків – “не забувати про злочини у Гуті Пеняцькій”, “пам’ятати та робити висновки”.

Водночас політик заявив, що поляки прагнуть хороших взаємин із українцями, але майбутнє треба “будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні”.

“Наші нації потребують одна одну, щоб обидві наші країни були сильними та безпечними. Тому нам також потрібною є пам’ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року. Щоб нічого подібного не відбувалося знову, і щоб наші взаємини ґрунтувались на міцному фундаменті та взаємній довірі», – додав він.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: