Через нову машину-робота багато робітників на фермах можуть втратити свої місця.
Новий робот отримав назву Berry («Ягода»). Він оснащений камерами високого дозволу для пошуку ягід в листі і комп’ютерами для їх розпізнавання.
За допомогою 16 ефекторів з м’якого пластику здійснюється «захоплення» ягід і їх перенесення в бункер.
На відміну від людини, апарат Berry здатний збирати ягоди з восьми грядок одночасно. Працює він на дизельному двигуні.
Ще один робот, який отримав назву Thorvald, призначений для обробки полуничних грядок ультрафіолетом для боротьби з хибномучнистою росою.
Обидва автономних апарати вперше проходять випробування на великій фермі.
«Це перспективний напрямок, оскільки такі системи дозволяють економити на витратах на робочу силу», – зазначила професор кафедри патології рослин в Університеті штату Флорида Наталі Перес.
На розробку цих систем Національний науковий фонд США в 2016 році виділив грант у розмірі 1 мільйона доларів.
Відзначимо, що вже зараз деякі великі господарства використовують самоврядні трактори, здатні відкривати великі поля, використовуючи дані супутникової навігації.
А в березні 2019 року компанія T&G Global, яка займається вирощуванням фруктів і овочів, оголосила про початок використання роботів для збору яблук.
В останні десятиліття промислових роботів також почали активно задіяти на конвеєрах в сучасних фабриках. Вони приварюють, пригвинчують, виконують складальні роботи. А недавно в Японії продемонстрували багатофункціонального робота-будівельника HPR-5P. Серед інших функцій він розпізнає листи гіпсокартону, піднімає їх і точно прибиває до стіни за допомогою саморізів.
Втім, багато фахівців ставляться до нововведень позитивно. Вони вважають, що робототехніка, цифровізація і автоматизація приведуть до появи нових робочих місць, які зажадають більш високої кваліфікації і будуть набагато краще оплачуватися, ніж монотонна наймана праця.