З’явилися несподівані деталі отруєння школярок з Боярки після смертельного челенджуБагато з дитячих отруєнь викликані небезпечними трендами в соцмережах.

Дівчата-підлітки з Боярки Київської області, які після перегляду відео в ТіК-Ток прийняли надмірну дозу спазмолітиків (після чого одна з них померла), не мали суїцидальних настроїв або проблем в сім’ях, розповіли ювенальні прокурори.

Пише - джерело.

Як йдеться в сюжеті ТСН, поліція вже встановила, в якій саме аптеці дівчатам продали спазмолітики, проте назва не розголошує.

У матеріалі підкреслюється, що в українському законодавстві немає ніяких обмежень на продаж лікарських засобів дітям.

У соцмережах знайомі школярок пишуть, що дівчатка намагалися не просто повторити челендж, а це суїцид. Як уточнюється в Instagram Boyarka.Online, у однієї з учениць були серйозні проблеми в сім’ї, “жахливі відносини з батьками”.

false

І це, за словами знайомих, і послужило причиною самогубства. Правда, чому і друга дівчинка пішла на це – невідомо.

Наслідування трендам соцмереж: про що попереджають психологи

За словами психологів, бездумне слідування модним тенденціям в соціальних мережах вкрай небезпечно, перш за все, для підлітків.

Тренди соціальних мереж бувають небезпечними, і, перш за все, для дітей. У цьому переконує психолог Катерина Гольцберг, тому що підлітки ще не мають критичного мислення, йдеться в матеріалі ТСН.

“Лобові долі недостатньо розвинені і дитина не може досліджувати наслідки своїх дій, що станеться, якщо я це зроблю. Він не може планувати майбутнє”, — пояснює психолог.

Заборонити гаджети зовсім – не варіант, але можна обмежити час за гаджетами. Психолог, наприклад, домовилися з сином про контроль соцмереж за допомогою програми.

Експерт з дитячої безпеки Анна Носач нагадує батькам, що, в першу чергу, має насторожити поведінку дитини: “Дитина менше спілкується з батьками, більше закривається в собі, він може щось приховувати, наприклад, коли ви заходите в кімнату, вимикає гаджет або закриває ноутбук. Якщо дитина роздає речі, які були дорогими, або не цікавиться тим, чим раніше цікавився”.

Суїцидальні спроби серед дітей: тривожна статистика Охматдиту

Дітей, які спробували собі нашкодити, часто привозять у відділення токсикології клініки Охматдит.

“З січня ми вже прийняли десь близько 25 дітей. І це тільки верхівка цього айсберга, тому що ми приймаємо суїцидальні спроби виключно з використанням речовин хімічних”, — повідомив завідувач відділенням гострої інтоксикації клініки Охматдит Олександр Урін.

Лише деякі з дитячих отруєнь викликані збитковими трендами в соцмережах. Так багато причин, чому дитина заходить занадто далеко, пояснює Олександр Урін.

“Це булінг, це відносини в сім’ї, перш за все. Невдоволення соціальними аспектами свого життя, взаємини з оточуючим своїм якимось світом, і неможливість визначення, що робити далі в житті, дуже у багатьох”, — говорить завідувач відділенням гострої інтоксикації клініки Охматдит.

Читайте також:Останні новини: