Який штам коронавірусу домінує в Україні: результати останнього дослідженняВчені провели повногеномне генотипування зразків, взятих у хворих на коронавірус

Пише - джерело.

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України завершили дослідження штамів SARS-CoV-2 у 93 зразках, які були взяті у хворих на коронавірус. Результати показали, що в Україні домінує штам “Омікрон”.

Про це повідомили в Інституті молекулярної біології і генетики.

В Україні домінує штам “Омікрон”
Для проведення дослідження були зібрані зразки в 11 регіонах країни: Ужгород, Івано-Франківськ, Полтава, Суми, Тернопіль, Черкаси, Хмельницький, Рівне, Харків, Київ, Одеса.

Вчені провели повногеномне генотипування зразків, взятих у хворих на коронавірус, і з’ясували, що у всіх регіонах домінує штам “Омікрон”. Його детектовано у 83 зразках (89,3%).

Також дослідження показало, що в Україні присутні всі нині відомі варіанти “Омікрону”: BA.1 та BA.2 виявлено у семи регіонах, BA.1.1 – у восьми, варіант BA.3 – в одному регіоні. У 10 зразках вчені детектували штам “Дельта”.

В Інституті додали, що штам “Омікрон” сьогодні панує в усьому світі. Станом на середину лютого, за даними світової бази GISAID, його виявлено у більш ніж 90% усіх секвенованих зразків.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: