“Якщо Ваша дитина заразить однокласників кором, то…”: На батьків можуть чекати матеріальні компенсаціїБатьки можуть понести відповідальність за контакт хворої дитини з однокласниками.

- джерело.

Підступний кір вдарив по українцях з новою силою. Хоча прогнози МОЗ були досить втішні, проте за останній тиждень у Києві знову виявили понад два десятки хворих. Крім того, досі залишається актуальним питання вакцинації та відповідальність за відмову.

Як зазначив керівник Київського лабораторного центру МОЗ Сергій Чумак, після масової вакцинації темпи помітно впали, але вже в понеділок було відразу дев’ять фактів захворювання на кір. Це може говорити про зростання захворюваності. Всього за лютий зареєстрували 22 випадки, а за весь січень було 138. При цьому 90% хворих на кір були вакциновані.

Наразі школи через кір у столиці не закривають, єдиним винятком є спалах грипу, через який учнів двох десятків шкіл відправили на карантин.

Батькам нагадують, що дітей, які не пройшли планову вакцинацію, до школи допускати не повинні. Однак реалії показують зовсім інше. Винятком називають лише ті випадки, коли дитині за станом здоров’я протипоказані щеплення. В такому випадку лікар повинен видати відповідну довідку.

Якщо дитина заразить однокласників кором, його батьки можуть понести за це відповідальність, батьки інших дітей можуть вимагати матеріальну компенсацію з них. Але довести провину в суді буде дуже складно, адже потрібно довести, що саме ця конкретна дитина заразила інших. В Україні поки що таких справ не було.


Читайте також:


Залишити коментар: