ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА У ДИТИНИ: ЩO НE МОЖНА РОБИТИ НI В ЯКOМУ РАЗІГоловні міфи з приводу лихоманки у малюків, пише “Обозреватель”.

- джерело.

Отже, ні в якому разі не можна:

Укутувати малюка. Часто батькам здається, що при високій температурі дитина мерзне (на помилкові думки наштовхує тремтіння, “мурашки” по шкірі та ін.), тому намагаються краще її укутати.

Насправді, чим сильніше кутати малюка в ковдри-піжами, тим сильніше буде підніматися температура, врешті-решт, добираючись до критичної позначки.

Замість того, щоб “утеплювати”, одягніть на малюка легку бавовняну піжаму, укрийте звичною для нього ковдрою (якщо в кімнаті жарко – простирадлом) і давайте побільше пити. Це допоможе швидше “знизити градус” і повернутися у норму.

Змушувати дитину їсти. Відсутність апетиту – цілком нормальний стан при підвищенні температури, адже сили організму зараз спрямовані на боротьбу з джерелом поганого самопочуття, а не на травлення.

Тому силою годувати малюка їжею не варто – це може закінчитися нудотою або діареєю, що погіршить стан дитини.

Періодично пропонуйте дитині поїсти, і краще, якщо це буде бульйон, легка каша, овочі або фрукти – вони легше засвоюються і не залишають відчуття тяжкості в шлунку.

Робити холодні компреси. Логічно вважати, що холодні примочки і компреси допоможуть знизити температуру.

Однак насправді вони здатні тільки спровокувати спазм судин і привести до ще більш серйозних наслідків.

Тому просто дайте дитині жарознижуючий засіб і, знову ж таки, побільше пиття для нормалізації терморегуляції.


Читайте також:


Залишити коментар: