«Він був поганим»: у школі відмовились ушановувати загиблого 14-річного хлопчика, а його матір вигналиСпеціалізована школа «Еллада» №94 в Києві, де раніше восьмикласник встромив вчительці ножиці у спину, знову оскандалилася — керівництво закладу заборонило вішати на стіні класу колаж із фотографіями в пам’ять про загиблого учня.

Про кричущий інцидент, що трапився кілька днів тому, у своєму Facebook повідомила головний редактор журналу «Мандри», журналіст Леся Москаленко. Її донька навчалася разом із 14-річним Сергієм Петруком, який у березні 2019 року вистрибнув із вікна.

За словами Москаленко, у школі хлопчика недолюблювали, а через підвищену активність на нього почепили тавро «поганої дитини».

«З моєю дочкою Катею вони подружилися у київській школі 94, обидва вважалися там «поганими», бешкетними дітьми, які можуть закукурікати на уроці. Сергій мріяв стати актором. Ходив на акторський гурток, вони з Катею знімали фільм, який не встигли змонтувати. А у школі йому ніколи не давали ні слів, ні ролей у виставах. «Поганим» дітям також ніколи не повідомляли про якісь поїздки. Клас їхав, а Сергій навіть не знав», — розповіла журналістка.

Останнім часом, каже Москаленко, Сергій скаржився мамі, що йому стало дуже важко: «Вона хотіла наступного року забрати його до іншої школи. Не встигла…».

Після трагедії жінка запропонувала зробити у школі веселу добірку з малюнків і фото, щоб учителі і діти «запам’ятали його веселуном і мрійником», а також провести просвітницьку бесіду зі школярами на тему любові, довіри та підтримки.

«Їй самій дуже була потрібна ця підтримка… Говорити їй не дозволили. На колаж погодилися», — написала журналістка. Проте коли діти підготували добірку, класна керівниця висунула умову: колаж відразу ж треба буде забрати. Не дозволила залишити навіть маленьке фото загиблого Сергія, мовляв, це вказівка директора.

Коли мама хлопчика у відповідь розплакалася і звернулася до вчительки, остання «зробила вигляд, що нічого не чує, повернулася спиною і вийшла», після чого «відразу видалила маму Сергія зі шкільного чату».

За словами Москаленко, у школі №94 працюють хороші учителі з моральними принципами, однак вони бояться висловлювати свою думку.

«Ті вчителі завжди мовчать! Коли нещодавно один учень вдарив інформатичку ножицями, ніхто з них не наважився сказати правду: що інформатичка неадекватна і вже багато років знущається з дітей на уроках. Жоден із них не сказав! А могли б… », — нагадала журналістка.

«Ми з донькою міркували, чому школа пожаліла 20 квадратних сантиметрів на стіні для Сергія?.. І дійшли висновку, що їм соромно дивитися йому в очі навіть на фотографії. Вони погано ставилися до нього всі ці роки, не зрозуміли його, не підтримували і хочуть тепер зробити вигляд, ніби його й не було ніколи. Списуючи своє рішення, як завжди на дітей: «дітям це псує психіку», «батьки проти». Два місяці тому попрощатися із Сергієм на кладовищі прийшло троє вчителів і кілька учнів… Ті, які дізналися самі. У школі нічого нікому не повідомили… Пробач нам, дитино!» — емоційно підсумувала мама однокласниці Сергія.

Вона також закликала громадськість надати публічного розголосу інциденту і поширити інформацію у шкільних чатах. На момент публікації новини пост Лесі Москаленко зібрав вже 4,6 тисячі лайків і майже 6 тисяч репостів.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: