Василева коляда: прикмети на 13 січня та що не можна робити13 січня, напередодні Нового року за старим стилем, православні віруючі вшановують Василя Кесарійського. У народі його ще називають Василем Зимовим. Цього дня було прийнято готувати безліч страв, а люди вірили, що багатий і щедрий стіл обіцяв усьому сімейству достаток на весь рік.

- джерело.

Василь Кесарійський – спадкоємець одного з найвідоміших і найбагатших пологів, що постраждали під час найжорстокіших гонінь на християн у IV столітті, що розпочалися за римського імператора Діоклетіана.

Традиції та звичаї

Вечір напередодні Старого Нового року на Русі називали щедрим. Жінки займалися приготуванням їжі, пригощаючи їй як рідних, так і друзів із сусідами, які неодмінно заходили в гості. А головну перевагу віддавали стравам зі свининою, тому що Василь Зимовий заступається свинарям. Сама тварина вважалася вдома символом сімейного благополуччя та достатку. Вранці ж варили кашу, за якою визначали сімейне майбутнє. Тріснутий горщик віщував лихо, а смачна каша гарантувала щастя.

Що не можна робити у цей день?

13 січня не прийнято виносити із дому сміття. Люди боялися, що так можна втратити своє щастя.
Також у цей день не давали у борг.
13 січня не можна сідати за стіл у брудному одязі, адже тоді доля буде “не чиста”.

Прикмети
На Василя туман – сезон буде урожайним;
Сильні морози – урожай теж буде добрий;
Вранці дерева вкриті інеєм – до хлібородного року;
Небо зоряне — будуть гриби та ягоди.

Запис Василева коляда: прикмети на 13 січня та що не можна робити спершу з’явиться на Слово News.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: