Вагітних краще щеплювати вакциною Pfizer-BioNTech – МОЗНаціональна експертна група з питань імунопрофілактики рекомендує щеплювати вагітних жінок вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Пише - джерело.

Експерти зазначають: “Якщо вагітна має високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад, працює в ковідній лікарні або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем. Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною (в Україні поки використовується тільки одна така вакцина – Comirnaty від Pfizer-BioNTech)”.

У випадку, коли вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 на векторній платформі (в Україні з таких вакцин поки зареєстрована лише AstraZeneca (Covishield, SKBio) до настання або під час вагітності, то лікар має розказати їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення. На основі цього жінка сама вирішуватиме, чи отримати другу дозу цією ж вакциною під час вагітності чи вже після пологів.

У МОЗ зазначають, що вагітні важче переносять COVID-19, однак вони не брали участь в клінічних дослідженнях вакцин від цієї інфекції. Водночас, допущені до використання антиковідні вакцини не містять живого мікроорганізму та в дослідженні на тваринах не було виявлено негативного впливу на перебіг вагітності.
Робити рутинний тест на вагітність перед щепленням не треба. Жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть щепитися вакцинами Comirnaty/Pfizer-BioNTech та AstraZeneca (Covishield, SKBio) без застережень.

Натомість інструкцією вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, яку теж використовують в Україні, забороняється щеплення нею вагітних та жінок, які вигодовують грудним молоком, попереджають у МОЗ.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: