В Україні утилізують 400 тис. доз вакцини від COVID-19: Кузін розповів про причиниВ Україні знищать понад 400 тис. доз препарату проти коронавірусу AstraZeneca, які не встигли використовувати в межах кампанії з вакцинації. Термін придатності вакцини минув у жовтні поточного року.

- джерело.

В Україні утилізують 400 тис. доз вакцини від COVID-19: Кузін розповів про причини


Про це розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”. Фармацевтичний препарат саме цієї марки зазнав найгострішої критики представників табору так званих антивакцинаторів.

“Щодо AstraZeneca широко поширювалися міфи про високий відсоток виникнення тромбозів, погану переносимість, низьку ефективність тощо. Через це люди нерідко приходили до пунктів вакцинації та просили вколоти їм що завгодно, тільки не AstraZeneca. Це все при тому, що таких скарг від людей, які отримали цей препарат, не надходило”, – зауважив чиновник.

Кузін підкреслив, що партію вакцини, яка підлягає утилізації, не було придбано за бюджетні гроші, а отримано в межах гуманітарної програми. Вакцини, закуплені за рахунок бюджету, можуть бути утилізовані лише у тому разі, якщо повністю не використано багатодозовий флакон.

“Наприклад, у того ж Pfizer флакон розрахований на шість доз. Якщо його не встигають використати весь, то, звичайно, залишки утилізують після закінчення терміну придатності. Але це звичайні витрати”, – зауважив Кузін.

Читайте також:Залишити коментар:


Останні новини: