Україну охопила нова афера: “після дзвінка можна всього позбутися”


В Україні почала діяти нова афера, яка загрожує будь-якому користувачеві мобільних телефонів

В Україні набирає обертів нова витончена афера, все починається з масових дзвінків на мобільний телефон.

Так, на номер починають надходити десятки дзвінків з різних номерів. Вони нібито звертаються по неіснуючому оголошенню або просто «помиляються номером». Ви починаєте телефонувати або просто залишаєте дзвінки без відповіді, а вже через кілька годин виявляєте, що ваша сім-карта заблокована, пише Знай.

Крім того, жертви афери виявляли, що акаунти в соціальних мережах заблоковані, а з банківських рахунків пропали всі гроші.

Про нову схему шахраїв розповіли в прес-службі поліції.

Зловмисники телефонують оператору і, називаючи номер телефону «жертви», говорять про те, що втратили телефон з картою. Вони називають співробітнику компанії останні контакти.

Номер відновлюють, але він виявляється вже в «руках» злочинців. І з його допомогою аферисти зламують пошту, акаунти в соціальних мережах і навіть банківський рахунок.

Зателефонувавши в службу таксі, залишивши свій номер телефону у відкритій формі на будь-якому з сайтів, ви ризикуєте потрапити в бази даних шахраїв. Після ці списки продають по 2-20 коп. за номер. Бази продаються в інтернеті. Телефони «Нової пошти», великих банків, служби таксі – всі вони потрапляють на «відкритий ринок». Офіційно кожна зі згаданих компаній декларує: номера зберігають, а інформація захищена. На ділі ж вся інформація продається.

Покупцями таких баз є маркетологи, які займаються смс-розсилками. Таким чином розповідають про акції, розіграші та пропозиціях.

Другою групою покупців таких баз номерів телефонів виявляються шахраї. Вони телефонують вам з інформацією про «блокування рахунку», або переконують, що ваш родич порушив закон і потрібно заплатити хабар, також найчастіше черпають інформацію з відкритих джерел.

Також раніше повідомлялося, що мобільний оператор Kyivstar позбавив заробітку українця, заблокувавши номер. Українці все частіше стали скаржитися на якість послуг мобільного оператора Kyivstar. Але не так давно оператор пробив дно, заблокувавши чоловікові номер за те, що він просто багато дзвонив.

Свій гнівний коментар українець залишив у спільноті оператора в соціальній мережі Facebook.

“Ви взагалі охр*ніли в кінець?! Вибачте, але це ні в які ворота не лізе! Сьогодні заблокували номер на вхідні та вихідні дзвінки. Коли запитав у оператора причину – відповідь вбила: “Можливо, зловживання, дзвінками. Тобто дуже багато дзвінків в день робите”. Ви реально випали в осад?! А для чого взагалі потрібен мобільний зв’язок?! І який, до біса, може бути ліміт на здійснення дзвінків в день?! У мене безлім на номери у вашій мережі і енна кількість хвилин на інших операторів! Якщо, з якоїсь причини, закінчилися хвилини на інших операторів, то надішліть смс про це! Зрештою, ви, як оператор, повинні бути зацікавлені в тому, щоб я, як абонент, здійснював більше дзвінків, бо це ваш прибуток” – написав Іван.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: