“Українців, які відмовляються утримувати своїх літніх батьків позбавлятимуть спадщини”: кабмін ухвалив рішенняГромадян, які не хочуть або не можуть доглядати своїх літніх батьків і вдаються до послуг державних інтернатів для людей похилого віку, будуть зобов’язані компенсувати всі витрати таких установ.

- джерело.

Якщо вони відмовляться від компенсації, вони будуть позбавлені спадщини яка має перейти до них після смерті батьків.

Такий законопроєкт вже був схвалений Кабінетом міністрів. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції урядового засідання ще 22 вересня в ютубі.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Документ розробили в Міністерстві соціальної політики з метою впровадження механізму захисту майнових прав людей похилого віку.

Автори документа вказують: на даний час досить часто стаються випадки, коли повнолітні діти ігнорують обов’язки з утримання та догляду літніх батьків в періоди часткової або повної втрати дієздатності (важка хвороба, інвалідність, немічність).

В таких випадках пенсіонери виявляються в інтернатах, пансіонатах або інших соціальних установах, де утримуються за державний рахунок.

У зв’язку з цим законопроєктом пропонується:

– повнолітні діти повинні оплатити всі витрати соціальних служб по догляду за їхніми літніми батькьками, якщо самостійно вони цього робити не можуть або не хочуть;

– надати право спеціалізованим установам із догляду та місцевій владі вимагати відшкодування витрат у судовому порядку, якщо особа відмовляється це робити добровільно;

– громадянам, на яких оформлена опіка щодо їхніх батьків, заборонити отримувати права спадщини, поки вони не розрахуються в повному обсязі зі спеціалізованими установами.

Також посилюються вимоги до законних опікунів, які уклали договір довічного утримання та претендують на спадщину підопічного. Зокрема:

– на таких осіб також накладаються зобов’язання з компенсації витрат соціальних служб, у разі невиконання яких опікунів позбавлять права на спадщину підопічного;

– опікунів зобов’яжуть матеріально забезпечувати підопічних фіксованою щомісячною сумою, яка не повинна бути не меншою від двох розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (3708 грн). Зараз розмір грошового забезпечення визначається виключно за домовленістю сторін;

– опікуни зобов’язані будуть і утримувати підопічного, і доглядати його у разі необхідності. Зараз можна вибрати або догляд, або утримання, або ж за бажанням – і те, і інше;

– державні та приватні установи з догляду за людьми похилого віку, а також місцеві органи влади отримають право бути стороною в договорі довічного утримання та догляду і, відповідно, матимуть право успадкувати майно підопічного.
Крім того, законопроєктом суттєво розширюються повноваження органів опіки та піклування. Без їхнього дозволу опікун не зможе здати квартиру підопічного в оренду. Те саме стосуватиметься і дітей, на яких оформлена опіка щодо їхніх батьків. Зараз таке обмеження діє тільки щодо продажу або обміну житла.

Крім цього, органи опіки зможуть заблокувати будь-яку угоду щодо майна особи, яка перебуває під опікою. Заборону накладуть в разі, якщо під час перевірки з’ясується, що між опікуном і підопічним не досягнуто згоди щодо відчуження або оренди майна, або ж органу опіки здасться, що запланована операція з майном суперечить інтересам підопічного.

 

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: