Українські чиновники залишаться безробітними: ноу-хау від команди ЗеленськогоВ Україні команда Зеленського планує впровадити новий амбітний проект, в результаті якого чиновники зникнуть через непотрібність Питання розвитку електронних послуг в Україні набирає обертів.

Радник Президента України Михайло Федоров провів зустріч з іноземними представниками з питань електронного урядування. До цього глава держави Володимир Зеленський, виступаючи на iForum, наголосив на важливості впровадження електронних послуг в країні і заявив про «державу в смартфоні».

Федоров зазначив, що е-урядування розвивається активними темпами в останні кілька років і вже створено багато важливих для громадян сервісів. Радник Президента додав, що не слід на цьому зупинятися. За його словами, зараз в пріоритеті зробити е-урядування ще більш технологічним.

«Нам потрібно реалізувати ідею« єдиного вікна», дати громадянам один веб-адреса всіх наявних послуг, впровадити єдину систему авторизації та ідентифікації, зробити взагалі всю систему більш орієнтованою на потреби громадян, впровадити уніфіковані принципи щодо дизайну і інтегрувати наявні електронні послуги в єдиний технологічний фреймворк», – зазначив на зустрічі Михайло Федоров.

Перший заступник голови Державного агентства з питань електронного уряду Олексій Віскуб повідомив, що стратегія розвитку е-послуг пропонує 200 пріоритетних позицій для повсякденного життя українців.

Зокрема, це послуги реєстрації ТОВ, електронний кабінет забудовника і проект «еМалятко», який повинен забезпечити можливість отримати 10 послуг, пов’язаних з народженням дитини, по одному електронній заяві.

«Кінцевою метою за більшістю послуг повинна стати повна автоматизація, коли рішення приймає не чиновник, а система на основі зрозумілого алгоритму, передбаченого нормативною базою», – заявив Віскуб. Михайло Федоров зазначив, що вже зовсім скоро українцям представлять проект «держава в смартфоні».

Додамо, що в нашій країні є 125 онлайн послуг держави. Серед найбільш популярних – отримання виписки про земельну ділянку та довідки про несудимість, оформлення житлових субсидій. Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський підписав указ про призначення нового секретаря Ради національної безпеки і оборони. Відповідний указ опублікували на сайті президента 28 травня.

Новим секретарем РНБО призначений Олександр Данилюк. «Призначити Данилюка Олександра Олександровича секретарем Ради національної безпеки і оборони України», – сказано в указі №327.

Як відомо, Олександр Данилюк з 14 квітня 2016 року по 7 червня 2018 року був міністром фінансів України в уряді Володимира Гройсмана. Данилюк також представляв Зеленського на переговорах з Міжнародним валютним фондом. Олександр Турчинов подав заяву про відставку 17 травня, пізніше його підписав Петро Порошенко.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: