Україна 1700 гривень за конденсат від кондиціонера: українцям придумали новий штрафВідповідальність за виведення конденсату від кондиціонера в непристосованому для цього місці депутати пропонують ввести вже влітку.

У Слузі народу запропонували штрафувати українців за виведення конденсату з кондиціонерів. Відповідний законопроект “Про внесення змін до КУпАП про введення відповідальності за виведення конденсату від розміщених на фасадах будинків (будівель, споруд) приладів охолодження в непристосовані для цього місця” подав депутат від СН Сергій Гривко.

- джерело.

“Останнім часом окремі громадяни і юридичні особи розміщують кондиціонери на фасадах багатоповерхівок, так, що конденсат, замість акуратного збору, потрапляє в навколишнє середовище: на голови перехожих, дахи або фасади будівель, розміщених поруч, на дахи балконів, створюючи ритмічний шум від капання”, – зазначається у пояснювальній записці до законопроекту.

Також у ній наголошується, що в багатьох випадках такі дії власників кондиціонерів стають об’єктом скарг з боку осіб, чиї права та інтереси порушуються і справа нерідко доходить до судів.

У зв’язку з цим, автор законопроекту пропонує доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення (КУпАП) статтею 96-3, відповідно до якої вже з 1 червня 2021 року вводиться відповідальність за виведення конденсату в непристосовані для цього місця. За це власники кондиціонерів або посадові особи – керівники підприємств незалежно від форми власності – повинні будуть сплатити штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 гривень), і двохсот неоподатковуваних мінімумів (3400 гривень) за вчинення такого порушення повторно протягом року.

При цьому в законопроекті, у примітці до цієї статті вказані і обладнані місця для виведення конденсату. До них належать:

  • Зливова каналізація;
  • Побутова каналізація (в разі виведення конденсату з розривом струменя через гідрозатвор)
  • Резервуари, обладнані і розміщені таким чином, щоб збирати конденсат і не допускати його витоку або поширення іншим чином.

Читайте також:Останні новини: