Удар з ноги замість будильника: “українське рабство” у ПольщіЗабрали паспорт і немає де ночувати? Це ще не найстрашніше

- джерело.

Працювати тільки на їжу та притулок на ніч все частіше доводиться нашим співвітчизникам у Польщі.

Про “трудові будні” українців нерідко оприлюднюють шокуючі факти навіть місцеві ЗМІ. Їдуть сюди зі зрозумілих причин – зарплата вища у три- п’ять разів, але ніхто навіть не здогадується, що доведеться тіснитися двом десяткам людей у забитій кімнаті хостелу. Під виглядом оформлення у них забирають паспорти і погрожують депортацією.

З такими проблемами зіштовхнулися вже близько 60% осіб, більшість із них не отримує навіть половини обіцяних грошей:

“Їм іноді погано платять, вони працюють протягом багатьох годин без додаткової оплати, їх розміщують в умовах, що суперечать відчуттю доброчесності та людської гідності. Вони працюють без договору, без страхування. У них забирають закордонні паспорти і шляхом різних фінансових покарань не доплачують”, – пише Dzienniku Gazecie Prawnej.

Наприклад, українка на ім’я Оксана влаштувалася нещодавно на виробництво продуктів харчування – пропонували тисячу доларів, чому б не погодитися? Але потім у неї забрали й останнє:

“Залишили тільки мій одяг. Телефон забрали, щоб нікому не дзвонила. Працювати довелося “нон-стоп”. Залишалося сподіватися, що якщо буду слухняна, то, може бути, мені щось заплатять. О четвертій ранку мене розбудив пан ногою в спину зі словами:” Вставай, не прикидайся”. Копнув, як тварину, а не людину”, – згадувала вона.

Жінка виявилися не зі слабкодухих: пройшла процедуру включення її в програму захисту жертв торгівлі людьми, але таких як вона там зараз – півсотні, щонаменше.

З чим пов’язана агресія та як боротися із такими “рабовласниками”, жодна інстанція поки не дала точної відповіді.


Читайте також:


Залишити коментар: