У МП прокоментували ініціативу Києва про церквуУ Московському патріархаті побачили в ініціативі Порошенка спробу маніпулювати церквою в політичних цілях або передвиборчій боротьбі.

- джерело.

У Московському патріархаті засудили ініціативу президента України Петра Порошенка щодо створення єдиної помісної православної церкви в Україні. З відповідною заявою в четвер, 19 квітня, виступив голова відділу зовнішніх церковних зв’язків (ВЗЦЗ) Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв).

За його словами, держава не повинна маніпулювати Церквою в передвиборній боротьбі або в будь-яких ще політичних цілях.

“Створення автокефальної Церкви – це процес, який не може бути ініційований світською владою, тому що, як відомо, Церква в сучасних державах відокремлена від держави, і держава не повинна маніпулювати Церквою, в тому числі, в передвиборній боротьбі або в будь-яких ще політичних цілях”, – сказав митрополит Іларіон.

За його словами, вся концепція створення єдиної помісної церкви в Україні, відокремленої від Російської православної церкви, базується на тезі про те, що в незалежній державі повинна бути незалежна Церква.

“Якби ми діяли за цим принципом, тоді б, наприклад, Олександрійську церкву треба було б поділити на 50 з гаком частин, оскільки вона обіймає собою всю Африку, а в Африці більше 50 держав, Антіохійську церква треба було б поділити на кілька частин, ієрусалимську – теж на кілька, і так далі. Такі плани і такі ідеї вигідні тільки ворогам Церкви”, – заявив митрополит.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: