У МОЗ пояснили, чи продовжить бустерне щеплення термін дії COVID-сертифікатаБустерна доза вакцини від коронавірусу, ймовірно, продовжуватиме дію сертифіката від коронавірусу. Принаймні, такі правила діють на території Європейського Союзу. В Україні, найімовірніше, йтимуть за логікою ЄС.

- джерело.

У МОЗ пояснили, чи продовжить бустерне щеплення термін дії COVID-сертифіката

Про це сказав Ігор Кузін, заступник очільника Міністерства охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар в інтерв’ю Укрінформу. Водночас, те, як саме бустер відображатиметься у застосунку державних послуг Дія, нині є предметом перемовин, зазначив посадовець.

Окрім того, нині у відомстві обговорюють і те, на який термін бустерна доза продовжуватиме дію COVID-сертифіката. При цьому представник МОЗ уточнив, що якщо йдеться про додаткову дозу для певних категорій (дозу, яка показана пацієнтам з імунокомпрометованими станами), то в такому випадку сертифікат не буде продовжуватися.

“Третя, додаткова доза вакцини проти COVID-19 вводиться для того, щоб сформувалася повноцінна імунна відповідь. Тому сертифікат не є доцільним продовжувати, тому що, по суті, ми лише досягаємо того рівня імунітету, який заявлений в інструкції про використання вакцин”, – сказав він. У чому різниця між бустерною та додатковою дозами?

Додаткове щеплення від коронавірусу роблять для того, щоб захистити людей, у яких через стан здоров’я вакцини мають нижчу ефективність. Наприклад, це стосується пацієнтів з онкологією, ВІЛ/СНІДом або імунодефіцитом. Тобто завдяки уколу вдається досягти рівня захисту організму, який здорові люди отримують завдяки двом дозам COVID-препарату.

Але не варто плутати її з бустерною дозою. Її рано чи пізно потрібно буде зробити всім українцям – щоб продовжити дію вакцини та посилити імунну відповідь організму, яка з часом знижується.


Залишити коментар:


Останні новини: