«Цигани – це дикі люди»: як у Львові борються із ромами


8 січня, у Львові на прес-конференції керівник об’єднання «Л.О.В.Ц.І» Роксолана Лісовська розповіла, як у місті працює організація, що відслідковує грабіжницькі групи осіб ромської національності.

Унаслідок зростання кількості пограбувань у місті була створена група «Л.О.В.Ц.І.», яка добровільно патрулює вулиці та законно протидіє циганам, що здійснюють крадіжки. Команда називає себе виховною ініціативою, яка не завдає шкоди представникам іншої національності, не утискає їхні права, а лише попереджає можливі напади.

Відомо, що активісти працюють по 4-5 осіб у «гарячих» точках Львова ввечері.

«Ми все знімаємо, фотографуємо, ловимо ромів «на гарячому», оточуємо їх, а тоді викликаємо поліцію», – пояснив «ловець» Богдан Сопотух.

Представники організації кажуть, що поліція допомагає їм затримувати злочинців, але після трьох годин перебування у відділку ті знову розгулюють містом і здійснюють грабіжницькі напади у підземних переходах та на вулицях Львова.:

«Цигани не збираються робити ніяких документів. Вони знімають тут квартири і щовечора грабують нас, але через відсутність офіційних паперів українське законодавство їх виправдовує. Ми та поліція – безсилі проти цього».

Члени об’єднання заохочують українців сміливо писати заяви на потенційних злочинців та уважніше слідкувати за своїми речами, адже саме розсіяні та втомлені після роботи перехожі стають жертвами циганських пограбувань.

«Ці люди дикі, вони не поважають нас і наші закони. Я чула від них слова: «крали і будемо красти, бо це наша робота тут. Ми ловимо їх не тому, що вони цигани, а тому, що злодії», – розповіла Роксолана Лісовська.

Нагадаємо, 5 лютого у центрі Львова група ромів напала на дівчат, активісток громадської ініціативи «Л.О.В.Ц.І».

Джерело.


Читайте також: