Ціна на газ різко злетить: “Нафтогаз” прийняв жорстке рішення для українцівНАК “Нафтогаз” з 1 липня підвищує ціну на природний газ для населення

Як повідомляє агентство “Українські новини“, вартість блакитного палива з червня зросте на 380 грн., що становить 4,6%. Нова ціна складе 8 627 гривень/тис. куб. м (з ПДВ). У розпорядженні журналістів опинилося доповнення до договорів купівлі-продажу газу, копію якого вони і оприлюднили.

Відзначається, що газорозподільні компанії вже отримали від Нафтогазу проект, згідно з яким передбачається з червня 2019 року збільшити ціну на газ на 4,6% або на 380 гривень до 8 627 гривень/тис. куб. м.

Як відомо, з 1 листопада 2018 ціна на природний газ для населення збільшилася на 23% до 8 548,92 гривень/тис. куб. м. Раніше газ коштував 6 958 гривень/тис. куб. м.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України прийняв доленосне для населення рішення щодо тарифів на газ. Стало відомо, що тепер Кабмін надав зважаючи на своє рішення “Нафтогазу” можливість знизити ціни по газу для населення. Рішення було прийнято на засіданні Кабміну 8 травня.

«Тариф на газ для населення і теплокомуненерго (ТКЕ) визначається як середня арифметична ціна продажу НАКом газу для промислових споживачів — це відбувається на умовах передоплати і при купівлі ресурсу об’ємом понад 50 тис. куб. м, що діє в місяці, що передує місяцю поставки», — йдеться в поясненні до документа.

Повідомляється, що Кабінет міністрів України усунув правові колізії між нормами двох постанов, а саме — №867 від 2018 року і №293 від березня 2019 року по формуванню ціни на газ для населення і теплокомуненерго (ТКЕ).

Виходячи з новозатвердженого документа випливає, що з урахуванням ціни газу для промислових споживачів в квітні, (7,188 грн/куб. м, з ПДВ), а також з урахуванням надбавок за транспортування і розподіл – кінцева вартість газу в травні для населення складе 8,247 тис. грн за 1 тис. куб. м. Це на 3,5% менше ціни, що діє з осені минулого року (8,550 тис. грн за 1 тис. куб. м). Отже, в травні газ для українців може істотно подешевшати.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: