Тривалість вступу до ЄС тепер залежить тільки від УкраїниВ той час коли в Україні продовжується війна, одночасно з відчаєм є і надія. Надія, що колись ця війна закінчиться і Україна стане нормальною європейською державою.

Пише - джерело.

Це надія, якої тримається багато українців, навіть коли шукають притулку в підвалах чи тікають від обстрілів. Це надія, яка була в серцях українців принаймні з 2014 року. Ми підводили їх, залишаючи їх у “сірій зоні”, сподіваючись, що це може заспокоїти та умиротворити режим Путіна, або просто вважаючи Україну непридатною навіть спробувати подати заявку до клубу.

Але цю надію знову розпалила Урсула фон дер Ляєн, яка під час візиту до Києва вручила президенту Зеленському конверт з опитувальником. Її супровідні слова були: “Шановний Володимире, тут починається український шлях до вступу до ЄС”.

Її підтримали в Європарламенті, який за цих обставин визнав, що Україна заслуговує на можливість розпочати процес вступу. Як сказала Роберта Метсола під час Української сніданкової дискусії в Давосі на Всесвітньому економічному форумі: “Нащо нам витрачати знову десятиліття, ховаючись за законністю, якщо це лише питання політичної волі?” Крім того, на саміті у Версалі в березні 2022 року лідери ЄС чітко заявили: Україна може зробити наступні кроки на шляху до ЄС.

З того часу ми чули деякі відмови щодо цього питання, але ми, члени Наглядової ради YES, хочемо підкреслити, що українці почули обіцянку голови комісії голосно і чітко. Це їхнє світло в кінці тунелю – після років нестійкого прогресу все нарешті змінилося.

Українці обґрунтовують свої вимоги своєю військовою хоробрістю.

А також тим, що вони виборюють не лише свободу та територіальну цілісність України, а й свободу та демократію у всьому світі. І вони мають на це повне право.

Але є ще більше причин. Як зазначає аналітичний Центр європейських політичних досліджень (ЦЄПД), Україна стала більш готовою до застосування Acquis Communautaire завдяки Угоді про асоціацію (УА) та Поглибленої і всеохопної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ), Україна оперативно виконує чимало умов, необхідних для отримання статусу країни-кандидата. У порівнянні з попередніми розширеннями та з нинішнім портфелем розширення на Західних Балканах, Україна вже готова зробити наступний крок.

Звичайно, в аналізі ЦЄПД також дуже чесно вказано щодо відсутності в Україні прогресу в боротьбі з корупцією, розбудові незалежної судової системи та гарантуванні верховенства права, зокрема в економічній сфері. Тому ми поки не можемо стверджувати, що Україна відповідає Копенгагенським критеріям для членства в ЄС. Це суттєва проблема.

Але це просто означає, що важко передбачити, скільки часу триватиме процес вступу України.

У Договорі немає нічого, що обмежувало б політичну волю осіб, які приймають рішення, розпочати процес приєднання.

Ми не віримо, що може бути якась прискорена процедура вступу України до ЄС. Але може бути прийняте швидке рішення – ми сподіваємося, що вже на наступній зустрічі лідерів ЄС 24 червня – розпочати процес вступу.


Залишити коментар:


Останні новини: