Стрітення Господнє: головні заборони в святоПравославна церква скоро відзначатиме одне з 12 головних церковних свят – Стрітення Господнє

- джерело.

15 лютого, Православна церква відзначає одне з 12 головних церковних свят – Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Для Стрітення і свої заборони, яких віруючим людям варто дотримуватися.

– лаятися, сваритися;

– робити прибирання;

– вишивати;

– прати;

– працювати в городі;

– митися.

Заборона, яка стосується купання, відноситься лише до лазні. Купатися в лазні у великі свята заборонялося тому, що для цього потрібно спочатку добряче попрацювати: наколоти дров, наносити води, стежити за пічкою протягом кількох годин. Тому люди, які приймають душ, можуть спокійно це робити і не боятися, що порушують заборону.

В далеку дорогу на Стрітення відправлятися не варто. Наші пращури вірили, що через мінливу погоду в свято в дорозі можуть бути серйозні неприємності, тому намагалися далеко від дому не їхати. Існує прислів’я: “На Стрітення вирушиш в дорогу – скоро додому не повернешся”.

Винятком заборони на всяку роботу є робота, яку потрібно виконати на благо інших людей.

Якщо 15 лютого вдається відкласти всі справи, потрібно відвідати церкву, адже у храмі на честь свята відбувається особливе, урочисте богослужіння, а також служиться молебень. Не варто ігнорувати цю традицію, якщо є можливість дотримуватися її у велике свято.


Читайте також:


Залишити коментар: