Швидка тепер приїздитиме не до всіх: які категорії отримуватимуть медичну допомогуУкраїнських хворих поділили на “категорії”: кому пощастить дочекатися невідкладної допомоги

Уряд реорганізував систему роботи з викликами карет швидкої допомоги: тепер усі звернення розділили на чотири категорії.

Про це розповіла під-час брифінгу 18 грудня заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.

Тепер швидка приїде тільки у окремих випадках, а швидкість прибуття лікарів має враховувати відповідну гостроту стану пацієнта. У більшості ж з ситуацій людині просто нададуть телефонні консультації.

Усього передбачено чотири категорії викликів

1. Критичний стан — зупинка дихання, значна втрата крові та інші ситуації, за яких будь-яке зволікання є небезпечним для життя. Час прибуття бригади парамедиків не має перевищувати 10 хвилин.

2 Екстрений стан — це випадки, коли несвоєчасне надання медичної допомоги може призвести до різкого погіршення стану здоров’я: наприклад, порушення свідомості, зокрема підозра на інфаркт чи інсульт. У такій ситуації медиків мають очікувати біля 20 хвилин.

3. Неекстрений стан — пацієнт не у критичному стані, але потребує огляду медика. Це може бути підвищення артеріального тиску, яке не несе загрози, підозра на пневмонію тощо. На такі виклики лікарі виїздитимуть, якщо без цього неможливо обійтись. Але виконуватиме такі виїзди не та бригада, що виїжджає на екстрені та критичні.

Швидка допомога, фото: скріншот з відео

4. Непрофільні випадки — коли людина не потребує огляду медика. Диспетчер може надати рекомендації дистанційно, залучивши лікаря екстреної допомоги, або порекомендувати звернутися до сімейного лікаря.

Цікаво, що тепер не передбачається різниці в часі очікуванні медиків у містах та у сільській місцевості: за словами заступниці міністра, невідкладні стани протікають однаково в усіх, тому нормативний час прибуття допомоги має теж бути однаковим.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: