“Штам “Дельта” нещадно веде до інтоксикації, падають з ніг цілі родини”: лікарі про зростання агресивності вірусу (ФОТО)Штам “Дельта” стрімко поширюється територією України серед населення. Він заражає все більше людей, поводячись дуже агресивно і викликаючи надзвичайно підступні симптоми. Медики звертаються до людей із прямими заявами, аби застерегти від небезпеки.

- джерело.

Як повідомляє “Ukrinform”, про стан справ розповіла завідувачка відділенням анестезіології та інтенсивної терапії у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, професор Наталія Матолінець:

“Штам дельта більш агресивний – і ВООЗ, і Центри з контролю і профілактики захворювань США визнають, що ця хвиля вимагає більшої кількості госпіталізацій, більше пацієнтів потребують інтенсивної терапії і, на превеликий жаль, у нього вищі показники летальності.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Коли вірус тільки потрапляє в організм, він справді проявляється зазвичай якимись катаральними явищами – першінням, болем у горлі, нежиттю та загальними симптомами інтоксикації. Але якщо є прогресування захворювання з ураженням легень, коли наростає дихальна недостатність з потребою кисневої терапії, ми спостерігаємо набагато важчий перебіг хвороби, ніж раніше.

Ми вже можемо стверджувати, що у нас справді зросла кількість пацієнтів, які потрапляють в інтенсивну терапію у порівнянні з загальною кількістю захворілих. А ті, що перебувають в інтенсивній терапії, потребують і більших об’ємів кисню, в тому числі високопотокової вентиляції – 40-60 літрів кисню на хвилину, і більш тривалого в часі лікування киснем”.

Про наявну ситуацію розповідає директорка Одеської міської інфекційної клінічної лікарні Світлана Лаврюкова:

“Ситуація зі штамом дельта значно серйозніша, якщо порівнювати з тим, що було раніше. Штам більш агресивний, протікання хвороби дуже важке, все більше людей потребують інтенсивної кисневої терапії. Зростає кількість молодих людей, які взагалі не мають ніяких супутніх захворювань, а дельта протікає у них непередбачувано бурхливо. Через те, що цей штам набагато заразніший, зараз хворіють цілими родинами – це у минулі рази одна людина могла підхопити вірус, а решта членів сім’ї відбутися переляком. І у нас досі немає ніякого специфічного лікування жодного з цих штамів.

В Одеській інфекційній лікарні зараз щодня використовують 6 тонн кисню на добу на відміну від весни цього року, коли цифри коливалися у межах 1-1, 5 тонн на добу. Навесні на високопотоковому кисні перебувало 20-30 відсотків пацієнтів, зараз – 80-90 відсотків. Тому клініка докупає дві кисневі станції потужністю 50 кубометрів кисню на годину кожна”.

На цьому тлі, як грім серед ясного неба, кілька днів тому з’явилася інформація про те, що два головні виробники медичного кисню в країні зупинилися через регламентні роботи. Вони триватимуть 10-15 днів, принаймні, так обіцяють. Але чому не можна було б узгодити ці плани з прогнозами на осінь, які були озвучені ще в серпні?

“До планових регламентних робіт ми готувалися і спільно з виробниками знайшли їм заміну на цей період”, – прокоментували цю ситуацію в МОЗ й запевнили, що всі пацієнти нині отримують необхідну кисневу терапію.

А 22 жовтня з трибуни Верховної Ради Віктор Ляшко розповів, що Міністерство охорони здоров’я України та міністерство інфраструктури домовилися про постачання медичного кисню з Польщі – обсягом близько 240 тонн на тиждень. Отже, хочеться сподіватися, що з киснем якось розберуться.

Між тим, анонімний лікар у фейсбуці опублікував “пост несміливої радості”. Мовляв, за статистикою в їхньому місті – із червоної зони – поменшало госпіталізацій. Потім сам себе спростував: “Це, мабуть, місць вже немає”.

22 жовтня секретар Радбезу Олексій Данілов заявив, що пік захворюваності на коронавірус Україна лише очікує, і кількість померлих від COVID-19 за добу може збільшитись до тисячі.

Що ж, це цілком логічний і чесний висновок з того, що коїться зараз. І як би хто не ставився до вакцинації, дискусію навколо цього питання, яка особливо активізувалася в ці дні, треба закінчувати: щеплення – це наразі єдиний спосіб, якщо й не захистити себе на 100% від зараження, то принципово полегшити його наслідки.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: