“Щоб закінчилася війна”: у Зеленського виступили за російську мову на Донбасі

Глава партії “Слуга народу”, яка перемогла на позачергових виборах у Раду, Дмитро Разумков вважає можливим діалог про більш глибоке використання російської мови на Донбасі.

Про це він сказав в інтерв’ю “РБК-Україна”, підкресливши, що питання про єдину державну мову в країні – українську – не обговорюється.

“Єдині червоні лінії, які були накреслені й озвучені президентом, це те, що єдиною державною мовою в нашій країні є українська. Це ми не обговорюємо”, – повідомив Разумков.

“Те, що може бути діалог щодо глибшого використання російської мови, ніж на інших територіях країни, – так, це можливо”, – зазначив політик.

Він додав, що це відповідає Європейській хартії про мови і не суперечить українській Конституції.

Відповідаючи на запитання журналіста про “закон Ківалова-Колесніченка” в 2012 році, Разумков заявив:

“Це була не спроба знайти точки, за якими можна об’єднати суспільство, натомість це, на жаль, використовували як точку, навколо якої можна зібрати свій електорат”.

Пропозиція про російську мову на Донбасі нині, в стані війни, за словами глави партії, не має нічого спільного зі скандальним законом 2012 року.

“Тут зовсім інші завдання стоять, щоб закінчилася війна, щоб реінтегрувати людей, які живуть там, а це один зі шляхів вирішення цієї проблеми.

Я вам зараз не можу запропонувати широкий перелік опцій, які ми можемо імплементувати, на жаль. Але думаю, що на якийсь діалог ми повинні будемо йти. Це не порушує національні інтереси й у жодному разі не ставить під сумнів питання про державну мову”, – сказав Разумков.

Нагадаємо: скандальний “закон Ківалова-Колесніченка” передбачав, що якщо кількість носіїв регіональної мови на певній території становить не менше 10% від загальної чисельності населення, ця мова може використовуватися в роботі місцевих органів самоврядування та офіційному документообігу нарівні з державною.

28 лютого 2018 року Конституційний суд України скасував дію цього закону, визнавши його неконституційним.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: