Що робити, якщо вам дісталися фальшиві гривні, – адвокат


У жодному разі фальшиві гроші не варто намагатися кудись «спихнути» чи використати.

Таку пораду дала адвокат Тетяна Лежух-Вовк, передає Обозреватель.

«Якщо людина виявила цю купюру, то не варто намагатися її використати, а спробувати зафіксувати той факт, звідки ці кошти отримані. Якщо це валютно-обмінна операція і, наприклад, обмінник, тоді обов’язково потрібно отримати квитанцію, щоб можна було підтвердити походження цих коштів», – сказала вона і нагадалаісторію з жителем Івано-Франківська, що сталася нещодавно.

«Людина поміняла кошти і потім намагалася погасити кредит, внести їх на рахунок банку. Там були виявлені фальшиві купюри і виявилося, що людина здійснила валютно-обмінну операцію не в банку, а у приватної особи. Він не перевірив купюри, спробував здати і був затриманий співробітниками поліції. Тому що у випадку, якщо є більше трьох купюр фальшивих, співробітник банку повинен повідомити в поліцію», – розповіла адвокат.

За її словами, збитки громадян має відшкодовувати фінансова установа, якій належить банкомат.

«Якщо гроші були зняті з банкомату, то це повинна бути відповідальність банку. Я вважаю, що є нормативна база, яка дозволяє людині, що зняла кошти в банкоматі, в подальшому пред’являти позов», – зауважила вона.

Джерело.


Читайте також: