Прощена неділя: головні заборони у святоВходити у піст треба з чистою совістю і з доброю душею

- джерело.

18 лютого – останній день Масляної, а це значить, що настала Прощена неділя. В цей день прийнято просити пробачення і прощають всім накопичилися образи.

Прощена неділя передує Великому пісту, який в цьому році починається 19 лютого, адже входити в піст треба з чистою совістю. Спочатку слід примиритися з людьми, а потім шукати можливість примиритися і з Богом.

Традиції Прощеної неділі

Здавна в цей день існувала традиція просити прощення. Зазвичай одна людина каже: “Прости мене!”, а інший відповідає: “Господь тебе простить, і я прощаю. І ти мене прости!”. Вважається, що таким чином виражається надія на Боже прощення і скидається вантаж людських кривд.

Традиційно, віряни просять вибачення і у всіх своїх домочадців і знайомих – щоб приступити до посту з доброю душею і чистою совістю.

У цей день у церкві людям відпускаються їх гріхи. Після вечірнього богослужіння в храмах здійснюється особливий чин прощення, коли священослужителі та прихожани взаємно просять один в одного пробачення, щоб вступити у Великий піст з чистою душею, примирившись з усіма ближніми.

Також у цей день люди ходять до родичів і висловлюють шану батькам.

Прощену неділю ще називають Сыропустною, так як після неї вже не годиться вживати в їжу молочні продукти.

Головне для людини в Прощену неділю – це щире каяття у скоєному злому вчиноку по відношенню до іншого людині і прощення своїх кривдників.

У Прощену неділю прийнято приходити на могили до покійним і приносити млинці, щоб вибачитися перед тими, з ким вже не можна побачитися.

Крім того, у Прощену неділю було прийнято митися в бані – разом з душею очищати тіло.

У Прощену неділю не можна відмовити в прощенні тому, хто просить. Потрібно від душі прощати тих, хто просить нас про це.

Також у цей день заборонено думати про погане, скаржитися, дратуватися, вступати в конфлікти і провокувати їх.

У Прощену неділю не можна вживати алкоголь. Також весь Масляний тиждень існує заборона на м’ясо та м’ясні продукти.


Читайте також:


Залишити коментар: