Працювати як раніше не вийде: для бізнесу в Україні запровадили нові обмеженняБізнесу заборонять самостійно обирати модель діяльності у “жовтих” карантинних зонах. З 1 грудня набудуть чинності зміни до “карантинної” постанови Кабміну, які зобов’яжуть компанії дотримуватися чітких інструкцій ведення діяльності. В іншому випадку вони будуть покарані.

- джерело.

У жовтій зоні карантину посилюються правила для бізнесу


Насамперед у бізнесу відберуть можливість самостійно вирішувати, перевіряти чи ні документи про вакцинацію чи негативний тест. Про це під час засідання Кабміну заявив міністр охорони здоров’я (МОЗ) Віктор Ляшко.

“Раніше бізнес міг обирати модель діяльності в “жовтій зоні” – не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень за площею або перевіряти документи і працювати без обмежень такого рівня. Тепер він втрачає таку опцію”, – йдеться в заяві.

Кого зачепить
Нові правила вплинуть на роботу кількох сфер економіки. За словами Ляшка, серед іншого, йдеться про заклади:

культури;

громадського харчування;

для занять спортом.

Усі мають бути вакциновані
Анонсовані зміни зобов’яжуть бізнес обслуговувати виключно вакцинованих клієнтів або тих, хто може офіційно довести, що не заражений COVID-19. Зробити це можна буде двома способами, надавши:

сертифікат про одужання;

негативний ПЛР-тест.

Це ж правило буде поширене і на співробітників компаній. Водночас вакцинованим вважатиметься навіть той клієнт або співробітник, який отримав лише одну дозу вакцини.

Термін дії “жовтого” сертифіката скорочується
“Жовтий” сертифікат про вакцинацію свідчить про отримання його власника однієї дози вакцини. Раніше термін його дії становив 120 днів. Тобто бути “наполовину вакцинованим” і користуватися привілеями тих, хто пройшов повний курс вакцинації, дозволялося практично 4 місяці.

Відповідно до змін, цей термін скорочується в 4 рази. Тепер він становитиме 30 днів.

Іншими словами, клієнти та співробітники матимуть лише місяць після отримання першої дози для того, щоб отримати другу. В іншому випадку клієнтів не будуть обслуговувати, а співробітників – відсторонюватимуть від роботи.

Лише дві області України відповідають "жовтій" зоні карантину.

Посилюється перевірка документів
З 1 грудня представники компаній будуть зобов’язані проводити ретельну перевірку документів у своїх клієнтів. Раніше їм дозволялося це робити у “спрощеному режимі”:

візуально перевіряти їхню наявність;

дізнаватись про їхню наявність на вході до закладу.

Тепер такої можливості не буде. Після набрання чинності змін до “карантинної” постанови, для допуску клієнтів до обслуговування, працівники закладів повинні будуть переконатися в справжності та дійсності їхніх документів.

Зокрема, провести перевірку сертифіката про вакцинацію за допомогою зчитування QR-коду. Для цього на будь-який смартфон потрібно буде встановити Дію.

“Після зчитування на смартфоні перевіряльника відображається статус сертифіката: дійсний – чи ні. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважатиметься наданим та перевіреним”, – підкреслив Ляшко.

Як каратимуть
Для того, щоб власники компаній не нехтували новими правилами, влада приготувала для них покарання. Їх штрафуватимуть.

У разі відсутності у відвідувачів або співробітників необхідних документів, власники закладів будуть оштрафовані на суму в розмірі від 2 до 10 000 неоподатковуваних мінімумів. Тобто від 34 до 170 000 грн.

Навіщо посилюють правила
Зміна правил продиктована необхідністю знизити тиск на медичну систему України. Про це Ляшко заявив під час брифінгу 25 листопада, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Посилення правил для невакцинованих потрібно для зниження навантаження на лікарів і медичну систему. Адже в стаціонари переважно потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення”, – підкреслив міністр.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: