Попит на українських заробітчан у Польщі ніколи не був таким високим: хто потрібен найбільшеУ Польщі кількість українських заробітчан досягла історично високої позначки, при цьому попит на них все ще залишається високим. Одна з причин: ВВП в сусідів за підсумками року збільшиться на 11,1%, поляки активно виходять із кризи й потребують робочої сили. Найвища потреба у фахівцях на харчові заводи, склади і виробництво.

- джерело.

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповіла директорка одного з департаментів міжнародної компанії Gremi Personal Анна Джоболда. “Польща відчуває гострий дефіцит працівників з України в усіх ключових галузях економіки. Польська економіка компенсувала втрати від пандемії й демонструє найвище зростання ВВП за всю історію – на 11,1% за рік, за даними Головного управління статистики Польщі. Активність промислових компаній з найму нових працівників є також найвищою”, – розповідає експертка.

Працівники потрібні на виробничі підприємства – харчової і переробної промисловості, виробництво пластмасових виробів, логістичні центри, склади, будівництво. Це ті сектори економіки, де працює близько 80% українців у Польщі.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Фермери стверджують, що збір яблук під загрозою зриву: ставки для працівників уже настільки високі, що збір врожаю не має економічного сенсу. Дефіцит кадрів також не дозволяє вийти на допандемійний рівень сфери обслуговування і гостинності (готелі, ресторани і кафе).

Найпопулярніші вакансії:
Робота на м’ясокомбінатах та рибзаводах.

Це різні вакансії – від забою курей та індиків або філетування риби до пакування готової продукції. Таку роботу пропонують і чоловікам, і для жінкам. Причому досвід на таких закладах і знання польської мови не є обов’язковим. За місяць можна заробити 4–6 тис. злотих (27-40 тис. грн) залежно від графіку роботи.

Робота на складах для галузі e-commerce.

Це робота з пакування одягу та сортування замовлень. На місяць можна заробити 3,5 -4,5 тис. злотих залежно від графіку роботи (23,5-30 тис. грн).

Робота для чоловіків на виробництві дерев’яних та металевих виробів.

Найбільший брак працівників у Польщі нині в сферах, де потрібна чоловіча праця – виробництві дерев’яних та металевих виробів чи на заводах з виробництва пластикових виробів (різні товари для дому). На місяць можна заробити 3,8-4,5 тис. злотих на руки залежно від графіку роботи (25,5-30,1 тис. грн)

Як раніше писав OBOZREVATEL, у Чехії для українців відкрили сотні різних вакансій: передусім у сусідній країні шукають різноробочих, технічних і медичних працівників. Розмір зарплати залежить від умов і може складати до 150 тис. грн на місяць.

 

 

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: